REKLAMA

Samorząd

Wyrzucą dyrektora na bruk?

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: bj

Komornik może wkrótce zapukać do drzwi mieszkania Lecha Krychowskiego, byłego dyrektora Lubskiego Domu Kultury i honorowego obywatela miasta.

 Do komornika zwróciła się Maria Łaskarzewska, dyrektorka LDK. Powołuje się na wyrok Sądu Okręgowego, na mocy którego została zerwana umowa najmu mieszkania, które zajmuje L. Krychowski i jego rodzina.

Przypomnijmy. Sprawę o rozwiązanie umowy najmu skierował do sądu Sławomir Muzyka, następca L. Krychowskiego, a poprzednik M. Łaskarzewskiej w LDK. Mieszkanie, które Krychowski i jego najbliżsi mają opuścić, mieści się w domu kultury. Argumentem już wtedy było to, że 68-metrowy lokal jest tej instytucji potrzebny. Na nowe sekcje i izbę pamięci, którą zamierzał utworzyć Lech Jurkowski, ówczesny burmistrz Lubska.

Sprawa trafiła do sądu. W czerwcu 2017 r. zapadł wyrok, potem w listopadzie 2017 r. kolejny w Sądzie Okręgowym, utrzymujący w mocy pierwsze rozstrzygnięcie.

Sąd uznał, że zgodnie z ustawą o ochronie praw lokatorów, wynajmujący może wymówić mieszkanie, argumentując to ważnymi przyczynami. Przepisy nie precyzują, co nimi jest, pozostawiając to do oceny sądu. LDK prowadzi działalność publiczną, kulturalną. Ma realizować zadania zlecone przez burmistrza Lubska, bo mu podlega. Dyrektor LDK jest związany żądaniem burmistrza. I właśnie dlatego sąd rozwiązał umowę najmu. 

 

Nachodziła w domu

Sąd wyznaczył, że L. Krychowski ma opuścić mieszkanie  14.12.2019 r.

– Jest wyrok sądu, a pan Krychowski w żaden sposób się nie kontaktował, nie zwracał się do nas, jako zarządcy. Zgodnie z prawem, sprawa została skierowana do egzekucji, do komornika – mówi M. Łaskarzewska. I dodaje: – Pan Krychowski nie wpuścił nas do mieszkania, gdy chcieliśmy zrobić pomiary.

 L. Krychowski przyznaje: – Nachodziła mnie w domu. Byłem chory i moja żona informowała o tym pracowników i panią Łaskarzewską.

Jego zdaniem, mieszkania opuszczać nie musi, z uwagi na zimę i okres ochronny.

– Staramy się o mieszkanie. Zamierzamy wynająć odpowiednie do naszego stanu zdrowia – zapewnia.

Napisz komentarz »