REKLAMA

Kronika policyjna

Pijany uciekał policjantom

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ponad promil alkoholu miał kierowca seata, który uciekał policjantom w Lesznie Górnym (gm. Szprotawa).

Zgłoszenie o seacie jadącym zygzakiem ulicami Szprotawy policjanci otrzymali w piątek, 17 stycznia. Samochód, który odpowiadał opisowi, funkcjonariusze zauważyli w Lesznie Górnym, dokąd mężczyzna zdążył w tym czasie dojechać.

– Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca się nie zatrzymał, za to w bardzo niebezpieczny sposób kontynuował jazdę. Przyśpieszał i gwałtownie zwalniał, a także zjeżdżał na przeciwległy pas, czym powodował zagrożenie dla policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego – informuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, oficer prasowy KPP Żagań. – Mimo uderzenia w barierę ochroną, dalej kontynuował ucieczkę i wjechał do lasu, a następnie gwałtownym hamowaniem doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący to pijany 31-latek, miał ponad promil alkoholu.  Oprócz zarzutów z kodeksu karnego- niezatrzymania do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości, znieważenia oraz naruszenie nietykalności policjantów, 31-latek odpowie również za szereg wykroczeń drogowych.

Napisz komentarz »