REKLAMA

Kronika policyjna

Komornik siedzi już pół roku

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagański komornik, Zbigniew Z., siedzi w areszcie od maja ubiegłego roku. Śledczy wciąż przesłuchują ponad pół tysiąca poszkodowanych przez niego osób.

Przypomnijmy, policjanci aresztowali Zbigniewa Z. w maju ubiegłego roku, w jego mieszkaniu. Zbigniew Z., który przez blisko 30 lat prowadził kancelarię przy ul. Mickiewicza, jest podejrzany o przywłaszczenie ponad 2,8 mln zł.

– Komornikowi postawiono niemal 400 zarzutów korupcyjnych i tymczasowo aresztowano – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Przywłaszczenia pieniędzy na szkodę 527 osób dotyczą głównie postępowań egzekucyjnych. Komornik miał dokonywać przelewów należności uzyskanych od dłużników w postępowaniach egzekucyjnych nieterminowo, ze znacznymi opóźnieniami. Poszkodowani byli m.in. wierzyciele alimentacyjni.

– Śledztwo prokuratura wszczęła w wyniku zawiadomienia złożonego przez przewodniczącego Rady Izby Komorniczej w Poznaniu po uzyskaniu wyników wizytacji, w toku której stwierdzono niedobory kasowe w łącznej kwocie 2 mln 810 tys. zł – informuje podkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP Gorzów Wlkp.

O przestępstwach, jakich Zbigniew Z. miał się dopuścić na szkodę ponad 520 osób, „Regionalna” pisała wielokrotnie. Z początkiem ubiegłego roku żagański komornik został zawieszony w swoim zawodzie, po tym jak nieprawidłowości w jego kancelarii wykazała kontrola poznańskiej Izby Komorniczej. Jak ustaliliśmy, po ponad roku od zatrzymania, były komornik nadal przebywa w areszcie.

– Trwa analiza obszernej dokumentacji zabezpieczonej u podejrzanego. Zarzuty nie uległy zmianie. W dalszym ciągu stosowany jest wobec podejrzanego areszt tymczasowy – dodaje Z. Fąfera.

Napisz komentarz »