Szczęśliwa trzynastka

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: hakma

W 17. kolejce rozgrywek drugiej ligi koszykówki zespół BC Swiss Krono pokonał we własnej hali Röben Gimbasket Wrocław, 86:65.

Po bardzo trudnym spotkaniu jakie żaranie rozegrali 4 dni wcześniej z Pirates Szczecin, niedzielny mecz podopiecznych Łukasza Rubczyńskiego zapowiadał się bardzo ciekawie. Jednak gospodarze absolutnie nie chcieli pozostawić niczego przypadkowi i od początku narzucili przyjezdnym swój styl gry, pierwszą kwartę wygrywając 23:8. W drugiej kwarcie miejscowi jeszcze powiększyli różnicę punktową i na przerwę schodzili z 25 oczkami przewagi. Przewaga była tak duża, że Krono bez problemu kontrolowało grę, a trener Łukasz Rubczyński dał zagrać wszystkim zawodnikom. Trudno jednak utrzymać koncentrację jak wszystko już wiadomo i każdy na boisku i oraz trybunach wiedział, że żaranie nie są w stanie tego meczu przegrać. Ale w sporcie wszystko jest możliwe, ale nie w tym dniu. Co prawda w trzeciej odsłonie goście doszli Krono na 10 punktów, ale to było wszystko na co było ich stać. Na boisko wrócili starzy wyjadacze i w błyskawicznym tempie odjechali wrocławianom na 21 punktów. BC Swiss Krono wygrało 13. spotkanie i zajmuje 2 miejsce w tabeli.

To był trudny mecz zwłaszcza, że to środek sezonu i dopadły nas kontuzje w drużynie, a pozostali zawodnicy także odczuwają już trudny ligowych zmagań. Cieszymy się z wygranej i czekamy na następne spotkania- powiedział Łukasz Rubczyński, trener BC Swiss Krono Żary.