REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Wojenka o działkę

Opublikowano 24 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Starosta żagański chce sprzedać działkę w Szprotawie, na której stoi osiedlowy plac zabaw. Jedyny w tej części miasta.

Trzyarowa działka w rejonie ulic Kościuszki i Waszyngtona należy do powiatu. Teren od kilkunastu lat ma w użyczeniu gmina Szprotawa. Służy najmłodszym – mieści się tam plac zabaw. Teraz ma iść pod młotek.

P.o. burmistrza Ewa Gancarz twierdzi, że starosta zerwał ustną umowę między powiatem a gminą.

– W zamian za działkę przy Kościuszki zaproponowaliśmy starostwu inną, przy ul. Szpitalnej, obok Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – mówi E. Gancarz.

Starosta Henryk Janowicz zarzeka się, że nie było żadnej umowy. I przekonuje: – My oglądamy każdą złotówkę. Na dziś planujemy wystawić działkę na sprzedaż. A plac zabaw w Szprotawie będzie przy domach rodzinkowych, jakie postawimy przy ul. Sobieskiego – uspokaja. I dodaje: – Jeśli Szprotawa wesprze nasze inwestycje na jej terenie, to będziemy rozmawiać. A działkę przy Powiatowym Ośrodku Wsparcia chcemy przejąć bezpłatnie, z korzyścią dla gminy. Chcemy ją zagospodarować, bo jest zaniedbana.

Pani Alina, którą spotkaliśmy na placu z dziećmi, ocenia, że na przepychankach władzy stracą najmłodsi mieszkańcy Szprotawy.

– Ten plac był tutaj od lat. Jest jedynym w tej okolicy miasta. Wokoło jest osiedle bloków, więc chętnych do zabaw nie brakuje – mówi. 

Napisz komentarz »