REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Żary liderem w truciu powietrza

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: Norbert Królik

Ponad 5 ton pyłu na 1 km kwadratowy powierzchni Żar emituje przemysł w Żarach. To 5 razy więcej niż w Żaganiu i 9 razy więcej niż w Nowej Soli. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, Żary są niechlubnym liderem w emisji pyłu przez przemysł w skali całego województwa lubuskiego.

Aż 21 proc. wszystkich pyłów emitowanych przez przemysł w województwie lubuskim powstaje w Żarach. Urząd Marszałkowski właśnie opublikował „Raport z wykonania programu ochrony środowiska dla województwa lubuskiego za lata 2016-2018”. Wynika z niego, że najwięcej pyłów emitowanych przez przemysł jest w powiecie żarskim. W samych Żarach rocznie do powietrza z przemysłu trafia 177 ton pyłu. To najwięcej w całym województwie lubuskim. W Żaganiu przemysł emituje 45 ton pyłu na rok, w Nowej Soli – 14, a w Zielonej Górze – 33 tony. To oznacza, że do żarskiego powietrza trafia z przemysłu 4 razy więcej pyłu niż w Żaganiu, 13 razy więcej niż w Nowej Soli i 5 razy więcej niż w Zielonej Górze.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 749

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »