REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zamiana ról

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: bj

Ordynator OIOM Szpitala na Wyspie został zastępcą, a zastępca ordynatorem. Funkcjami wymienili się Franciszek Tomków z Sebastianem Wojtowiczem, prywatnie teść i zięć.

Sebastian Wojtowicz został nowym ordynatorem oddziału intensywnej opieki medycznej w żarskim Szpitalu na Wyspie. Stanowisko objął po Franciszku Tomkowie, który sprawował je od roku 1996.

– Otwierałem ten oddział. Wówczas było to u nas coś nowego. Teraz uznałem, że nadszedł czas, by oddać kierownictwo, przekazać je w młodsze ręce. Teraz czas na młodych i ich pomysły na pracę – wyjaśnia F. Tomków.

Zmiana formalnie nastąpiła z początkiem stycznia, ale oficjalnie informacja została przekazana współpracownikom podczas spotkania noworocznego w poniedziałek, 13.01.

Roszada w kierownictwie

S. Wojtowicz dotychczas był zastępcą ordynatora. Teraz panowie zamienili się rolami. To F. Tomków obejmie funkcję wiceszefa.

– Oddział pracuje w bardzo dobrych warunkach, ale pewne zmiany zostaną wprowadzone – zapowiada S. Wojtowicz. Zapewnia, że karierę zawodową związał z żarskim szpitalem. – Tyle tylko, że w Zielonej Górze kończyłem specjalizację w 2013 roku – dodaje.

F. Tomków zapewnia że swojemu następcy może ufać. Znają się nie tylko ze współpracy w szpitalu. Prywatnie F. Tomków jest teściem S. Wojtowicza.

Napisz komentarz »