REKLAMA

Komunikacja

Autobusem do strefy

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Od poniedziałku, 13.01., mieszkańcy Żagania mogą dojeżdżać autobusami do zakładów pracy w strefie przemysłowej przy ul. Św. Michała.

W strefie pracuje blisko 200 osób. Po apelach mieszkańców, od poniedziałku, 13 stycznia, Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomił pilotażowy kurs. Poranny autobus  wyrusza o godz. 5.30 z ul. Piłsudskiego, jadąc przez ulicę Szprotawską, plac Słowiański, Rynek, Żaganny, Żarską, Osiedle. Dociera o godzinie 5:50 pod siedzibę firmy Bartex. Drugie połączenie zaczyna się o godz. 13.30 z pętli przy ul. Wiejskiej i dowozi pracowników do strefy na godz. 13:50. Powrót do miasta jest możliwy o godzinie 14:10, a trasa popołudniowego kursu przebiega przez ulicę Żarską, Nadleśnictwo, Żarską Osiedle, Żaganny, Nocznickiego, Rynek, plac Słowiański, Szprotawską, Żelazną, Wiejska i Szkolną.

– Jeśli kursy będą cieszyły się zainteresowaniem, zostaną utrzymane, a nawet rozszerzone. Aby zakład wyszedł z nimi na zero, musimy sprzedać co najmniej 50 biletów miesięcznie – wylicza prezes MZK, Dariusz Frejman.

Napisz komentarz »