REKLAMA

Sport

Czarni nie będą sekcją

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Rewolucja w Czarnych Żagań. Ich drużyny piłki nożnej przejmie nowe stowarzyszenie – MKS 1957 Czarni.

Do tej pory zespoły piłkarskie, w tym seniorzy grający w IV lidze, tworzyły sekcję Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Czarni. Klub jednak nie mógł zarabiać np. na biletach czy gadżetach. Mogłoby to robić stowarzyszenie, które właśnie jest w fazie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak na razie, nieoficjalnie ustaliliśmy, klub UKS przekaże MKS-owi wszystkie drużyny piłkarskie. To również powrót do tradycji piłkarskich w Żaganiu i sukcesów klubu, który powstał w 1957 roku.  Obecnie trwa załatwianie formalności, z powołaniem do działalności stowarzyszenia.  Czwartoligowcy, podobnie jak drużyny młodzieżowe będą grać pod szyldem MKS 1957 Czarni od nowego sezonu. 

– UKS skupiał nie tylko sekcję piłki nożnej, ale i piłki ręcznej i tenisa. Za dużo tego było w jednym klubie. Samych drużyn piłkarskich jest dziewięć, w MKS-ie  piłka nożna będzie żyła własnym życiem – dodaje prezes UKS-u, Marcin Iwaniak.

W nowym tworze prezesem zarządu będzie Roman Chruścicki, żagański przedsiębiorca i wierny kibic Czarnych, który w latach świetności klubu był jego sponsorem i działaczem.  Chruścicki póki co odmawia komentarza, to czasu zakończenia wszystkich formalności, związanych z rejestracją stowarzyszenia.

Napisz komentarz »