REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Wielkie czerwone serce

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: mk

Mieszkańcy powiatu żarskiego pokazali, że mają wielkie czerwone serce – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najwięcej orkiestrowych atrakcji czekało na mieszkańców w Żarach. Oprócz podziwiania występów w Rynku, można też było wziąć udział w kilku ciekawych wydarzeniach.

Ogromną popularnością cieszyła się impreza przygotowana przez Beatę Korczyńską, fryzjerkę, która zaprosiła do Żar mistrzów fryzjerstwa z Polski i Europy. Mistrzowie cięli i stylizowali chętnych za datek do puszki WOŚP. Akcja trwała od godz. 13.00, a pierwsi kandydaci do strzyżenia pojawili się już o 12.00, by zająć sobie kolejkę. Było tak wielu chętnych, że strzyżenie zaplanowane początkowo do 17.00 przeciągnęło się do późnego wieczora.

-Żaranie zaskoczyli nas bardzo pozytywnie- mówi Beata Korczyńska, pomysłodawczyni akcji w Żarach – Nie spodziewaliśmy się takiego tłumu. Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Było tak wielu chętnych, że fryzjerzy zgodzili się strzyc dłużej i w sumie robili to do 19.00. Tylko w fryzjerskiej puszcze znalazło się 4 tys. 121 zł 45 gr i 32 euro. A były jeszcze puszki młodzieży ze szkół. Za rok powtórzymy akcję. Naszym mistrzom bardzo podobało się w Żarach i chętnie wrócą tu za rok- mówi B. Korczyńska

Cała akcja odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, uczniowie szkoły pomogli w organizacji przedsięwzięcia, które było sporym wyzwaniem logistycznym i technicznym. Do akcji włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach. Uczennice technikum fryzjerskiego asystowały fryzjerom, a gastronomik zapewnił słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się też przejażdżka zabytkowymi samochodami, wystylizowanymi na samochodny Milicji Obywatelskiej i Pogotowia.

Żary jak zawsze mogły też liczyć na motocyklistów – Boxer MC Poland z Lubska oraz Black Eagles z Żar, którzy kwestowali przy ŻDK i w Rynku.

– Udało nam się zebrać 750 zł i 200 euro – mówi Robert Kościk, prezydent Boxer MC Poland – Cała akcja była super, emocje były naprawdę duże. Zaangażowali się w nią wszyscy motocykliści, nie tylko nasz klub. Działaliśmy wspólnie na rzecz orkiestry. – podsumowuje R. Kościk

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego swoim wolontariuszom zapewniło wyjątkową eskortę. Spacerujących po Żarach można było spotkać bohaterów „Gwiezdnych Wojen”.

Bawili się świetnie

Mniejsze miejscowości nie odstawały.

W Lipinkach Łużyckich sztab zorganizował swoją 10. zbiórkę. W Szkole Podstawowej można było wziąć udział w aukcjach, obejrzeć pokazy tańca. Chętni mogli też pobiec w biegu „Policz się z cukrzycą”.

W Przewozie odbył się festyn. Nie zabrakło pysznego jedzenia i ciekawych występów artystycznych.

Podobnie było w Tuplicach, gdzie przed mieszkańcami wystąpił miejscowy zespół rockowy.

Trzebiel swój finał zorganizował w sali widowiskowej. Jej parking pękał w szwach. Na scenie zaprezentowała się młodzież, a mieszkańcy mogli licytować przedmioty z aukcji i wrzucać datki do puszek.

Moc energii było też widać w Jasieniu, gdzie na scenie M-GOK zaprezentowały się zarówno przedszkolaki, jak i seniorzy.

W Lubsku, oprócz licytacji, również odbył się charytatywny bieg „Policz się z cukrzycą”.

W Łęknicy finał WOŚP odbył się w Szkole Podstawowej. Przed mieszkańcami wystąpiły m.in. dzieci z pokazem zumby.

Napisz komentarz »