REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wybieramy tradycyjne imiona

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: jb

Zuzanna, Julia i Zofia to najchętniej nadawanie imiona w 2019 roku na terenie powiatu żarskiego. W powiecie żagańskim popularnością cieszyły się imiona Oliwier oraz Stanisław.

Najpopularniejsze imiona 2019 roku w powiecie żarskim, Zuzanna i Julia, były też najchętniej wybierane przez rodziców w poprzednich latach. Jednak na trzecim miejscu Hannę wyparła Zofia.

Dla chłopców rodzice najczęściej wybierali imiona Filip, Szymon i Michał. Ten ostatni powrócił do rankingu po kilku latach. Rzadziej dawano chłopcom imiona, które były jeszcze niedawno bardzo popularne, czyli Jakub i Antoni.

W powiecie żagańskim dziewczynkom, oprócz imienia Zofia, rodzice chętnie nadawali imiona Hanna i Aleksandra. Z podium zniknęło do tej pory popularne imię Julia.

Wśród chłopców równie często nadawane jak w powiecie żarskim było imię Filip, ale rodzice chętnie wybierali dla synków także imiona Stanisław i Oliwier. Tego ostatniego w poprzednich latach w rankingu nie było wcale.

 

Narodziny i zgony

Urząd Stanu Cywilnego w Żarach zarejestrował w ubiegłym roku 1.006 dzieci urodzonych w żarskim szpitalu. W całym 2019 roku w Żarach zameldowano 279 noworodków. W USC w Żaganiu zanotowano 377 narodzin, z których 217 dzieci zameldowano później w samym Żaganiu.

W żarskim USC zarejestrowano 969 zgonów, a w żagańskim – 313.

Napisz komentarz »