REKLAMA

Komunikacja

Huculska i Dolnośląska do przebudowy

Opublikowano 17 stycznia 2020, autor: bj

Szersza droga, równe chodniki, schodki, tam gdzie teren jest nierówny, do tego nowe lampy i burzówka. Tak po remoncie mają wyglądać ul. Huculska i Dolnośląska w Żarach.

O pozwolenie na przebudowę ulic Dolnośląskiej i Huculskiej w Żarach ubiega się Urząd Miasta. Dokumentacja w tej sprawie wpłynęła do Starostwa Powiatowego.

Chodzi o przebudowę obu ulic w miejscach, gdzie jest nawierzchnia gruntowa.

Zgodnie z projektem, zostanie przebudowana nawierzchnia ul Huculskiej, skrzyżowanie z ul. Kaszubską, powstaną chodniki, schody terenowe, zjazdy do posesji, krawężniki, utwardzenia pod śmietniki, wymienione będzie także oznakowanie. Planowana jest też wycinka drzew, znikną śliwy i brzoskwinie oraz klony, leszczyny, buki, robinie i lilaki. W zamian rozścielony zostanie trawnik z rolki. Pojawią się nowe studzienki ściekowe podłączone do kanalizacji deszczowej.

Projekt zakłada ponadto budowę oświetlenia. Zniknie stare okablowanie, pojawi się nowa linia, na słupach zostaną zainstalowane lampy ledowe. Dodatkowe światło doświetlać będzie przejścia dla pieszych.

Droga będzie przebudowana na długości ok. 500 m, do tego zbudowane zostaną drogi wewnętrzne i chodniki. 

Mieszkańcy na realizację będą musieli jednak poczekać. Budowa najwcześniej rozpocznie się w przyszłym roku.

– W roku 2020 zakończona zostanie dokumentacja projektowo-kosztowa wraz z dokumentami formalno-prawnymi umożliwiającymi realizację robót – informuje Edyta Nawrot, rzeczniczka Urzędu Miasta..

Napisz komentarz »