REKLAMA

Wasze sprawy

Będzie drożej. Będą kary

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: nk

Podwyżki za śmieci i obowiązkowa segregacja w Żarach to nieuniknione. Urzędnicy już się do tego przygotowują.

W Żarach na razie bez rewolucji, jeżeli chodzi o odbiór odpadów. Mieszkańcy dalej płacą 17 zł od osoby, gdy segregują odpady i 24 zł, gdy ich nie segregują. Zmiany są jednak nieuniknione. Urząd Miasta ma czas do września tego roku na wprowadzenie pełnej segregacji.

– Przygotowujemy odpowiednie uchwały. Będą zatwierdzane na marcowej sesji Rady Miasta, ale w życie wejdą we wrześniu – zapowiada Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury i ochrony środowiska w żarskim Urzędzie Miasta.

Ceny za śmieci na pewno wzrosną.

– Rosną koszty odbioru śmieci w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie. To się przełoży na wzrost opłat w mieście – dodaje D. Babula

Od września wszyscy będą mieli obowiązek segregować odpady. Za brak segregacji będzie kara od dwukrotności do nawet czterokrotności opłaty. W Żarach odbiorem odpadów od mieszkańców zajmuje się firma Pekom. W 2020 roku spółka miejska zarobi na tym 6 mln 250 tys. zł.

komentarz »
  1. Olo 12 stycznia 2020 17:44 - Odpowiedź

    Może ktoś ujawni koszty ZZO w Marszowie. Ponadto: ZGM, ZWiK, PEKOM powinne być wydziałami Urzędu Miasta. Napewno mniej płaciliby mieszkańcy za usługi tych firm. Koszty Zarządów i Rad Nadzorczych spółek miejskich są za duże.

Napisz komentarz »