REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dary od ludzi i milion z urzędu

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: mk

Psy z żarskiego schroniska czekają na nowe domy, ale w międzyczasie mogą liczyć na wsparcie ludzi, którym los zwierzaków nie jest obojętny.

Bezpańskie i niekochane. W żarskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa teraz około 80 psów. Wszystkie potrzebują nowych domów, jednak nie wszystkim udaje się je znaleźć. Muszą żyć w schronisku.

Niektórzy, choć sami nie mogą przygarnąć zwierzaka do domu, chcą pomóc. Tak jak Jolanta Opalińska z Żar, która postanowiła zorganizować zbiórkę na rzecz schroniska.

– Sama nie mam zwierząt ze względu na pracę za granicą, ale bardzo je lubię – mówi organizatorka zbiórki, która o pomoc w nagłośnieniu akcji poprosiła redakcję gazety „Regionalnej” i Telewizji Regionalnej.

Czytelnicy i widzowie nie pozostali obojętni na ten apel. W okresie świąteczno- noworocznym zbierali dla schroniska suchą i mokrą karmę, koce i zabawki. Dary za pośrednictwem naszej redakcji trafiły do schroniska.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc – mówi Katarzyna Łach, kierownik schroniska. – Bezpańskie psy potrzebują miłości i wsparcia, dlatego zabawki, koce i jedzenie zawsze się przydadzą, a zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na zakup karmy specjalistycznej czy choćby nowych bud – mówi K. Łach.

Pieniądze z urzędu

Pomoc od ludzi dobrego serca to nie jedyne wsparcie na jakie może liczyć schronisko. Co roku dostaje od Urzędu Miasta dotację na swoją działalność. W tym roku urzędnicy zarezerwowali na ten cel 866 tys. zł. Schronisko dostanie też dodatkowo 202 tys. zł na budowę kociarni, czyli zadanie z budżetu obywatelskiego. Równocześnie urzędnicy wyliczyli, że schronisko przyniesie 99 tys. 500 zł dochodu.

Napisz komentarz »