REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Marszałek wstrzymała decyzję w sprawie Swiss Krono

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: Norbert Królik

Zakład Swiss Krono w Żarach nie będzie mógł spalać pyłów poprodukcyjnych w piecach na biomasę. Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, wstrzymała w środę (8.01) decyzję uznającą pyły zawierające kleje za produkt uboczny i tym samym zakazała ich spalania. Firma dostała 6 miesięcy na dostosowanie się do przepisów.

– To wielki sukces wszystkich, którzy walczą o czyste powietrze – mówi Krzysztof Prucnal, autor listu otwartego dotyczącego spalania pyłów poprodukcyjnych przez Swiss Krono i były prezes żarskiego Relpolu.

Wstrzymanie decyzji przez marszałka związane jest z utrzymaniem w mocy postanowienia Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który unieważnił postanowienie Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska opiniującego, że pyły poprodukcyjne nie są odpadem. Zarzucił przy tym, że LWIOŚ przy wydawaniu postanowienia, na którym była oparta decyzja marszałka, rażąco naruszył ustawę o odpadach.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 666

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
komentarze »
 1. Olo 15 stycznia 2020 13:15 - Odpowiedź

  To nie jest zasługa naszych urzędników tylko mieszkańców. Szkoda, że w Żarach, Żaganiu żaden urżednik nie dostrzega tego problemu. Może czas na zmianę urzedników, polityków i młode pokolenie, które powinno mieć możliwość kształtowania przyszłej Polski dla swoich dzieci.

 2. logic 19 stycznia 2020 18:18 - Odpowiedź

  Szok, że jakiś aparatczyk PO (w tym przypadku pani Marszałek) potrafił zrobić coś sensownego na rzecz szerokich rzesz społecznych.

 3. OBYWATEL 26 stycznia 2020 20:01 - Odpowiedź

  NoooNooo aparatczyk PO daje / wydaje decyzje ..następnie udaje że zabiera Bo nic nie wiedziała o niej…
  a napuszczeni koledzy działają …….

 4. Olo 27 stycznia 2020 10:24 - Odpowiedź

  Dlaczego nikt nie rozliczy Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, który rażąco baruszył prawo.
  Może Partia Zielonych się tym zainteresuje.
  Powietrze w Żarach jest jednym z najgorszych w rejonie, a władze miasta remontują za miliony park w mieście zamiast wprowadzić monitoring powietrza i drona.

Napisz komentarz »