REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Mistrzowie nożyczek

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: mk

Nożyczki będą się palić w rękach najlepszych polskich fryzjerów, którzy na zaproszenie Beaty Korczyńskiej przyjadą do Żar, by strzyc podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niezwykłe fryzjerskie wydarzenie odbędzie się w niedzielę (12.01) w Żarach. Beata Korczyńska, fryzjerka z Żar, to mistrzyni Polski, zdobywczyni m.in. Grand Prix i tytułu Kreatora Roku 2016. Teraz, razem z przyjaciółmi z kadry Polski, mistrzami fryzjerstwa, zorganizuje wyjątkowe wydarzenie. Fryzjerzy będą strzyc mieszkańców za datek do puszki Wielkiej Orkiestry.

– Pomysł na akcję zrodził się, gdyż sama brałam udział w podobnym wydarzeniu. Strzygłam i stylizowałam podczas imprezy „Czesanie za uśmiech” w Amber Expo w Gdańsku na rzecz hospicjum „Pomorze Dzieciom” – mówi pani Beata. – Myślę, że uda nam się przystrzyc kilkadziesiąt osób. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

Doradzą i pomogą

Fryzjerzy będą rezydować w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, w niedzielę, od godz. 13.00 do 17.00.

– Będziemy doradzać i konsultować. Oprócz fryzjerów będą też barberzy, więc zapraszamy panów z brodami. Ze względu na czas, nie będziemy farbować włosów, jednak każdy może liczyć na strzyżenie i dobranie fryzury przez mistrza fryzjerstwa – zachęca B. Korczyńska.

Najlepsi z najlepszych

Oprócz B. Korczyńskiej w Żarach z nożyczkami pojawią się: Joanna Jakóbek – mistrzyni świata, członkini i trenerka fryzjerskiej kadry Polski; Jacek Chamera – mistrz świata, członek fryzjerskiej kadry Polski; Mario Mayer – złoty medalista fryzjerskich mistrzostw Walii, trener fryzjerskiej kadry narodowej Szkocji; Dejvid David – barber, mistrz fryzjerski Republiki Czeskiej; Barbara i Artur Żółtak – laureatka konkursu Kreator, prywatnie małżeństwo prowadzące salon fryzjerko – barbierski; Mateusz Jakóbek – mistrz Polski, wielokrotny złoty medalista, członek fryzjerskiej kadry Polski; Jacek Bystry – fryzjer stylista, brał udział w programach „Ostre Cięcie” i „Afera Fryzjera”, uczestnik „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”;  Jagoda Korzeniewska – mistrzyni Polski, zdobywczyni Global Stylist Awards 2018, członkini fryzjerskiej kadry Polski.

  W akcję włączyły się też szkoły. Z CKZiU pojawią się pasjonaci Gwiezdnych Wojen w przebraniach, którzy będą pilnować puszek WOŚP. Dziewczęta uczące się w technikum fryzjerskim przy ZSOiT będą asystować fryzjerom, a uczniowie technikum gastronomicznego wesprą akcję pysznymi rogalikami. 

Napisz komentarz »