REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Naładujesz auto

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: jb

Samochód elektryczny będzie można naładować w Iłowej. Specjalna stacja pojawi się w mieście wiosną.

– Wystąpiliśmy o warunki przyłączeniowe dla takiego punktu w Enei – mówi burmistrz Paweł Lichtański. I tłumaczy: – Co roku jesteśmy zobowiązani przekazywać środki na promocję pojazdów elektrycznych zgodnie z planem gospodarki niskoemisyjnej, który przyjęliśmy 2 lata temu. Jesteśmy do tego zobowiązani, ponieważ otrzymujemy dofinansowanie na termomodernizację budynków.  Mamy na ten cel w budżecie 3,5 tys. zł, doszliśmy do wniosku, że budowa stacji będzie najlepszą formą. Do 2023 roku będziemy tę stację dzierżawić, a potem przejmiemy ją za symboliczną złotówkę.

Auto elektryczne będzie można naładować na parkingu za biblioteką.

– Specjalnie wybraliśmy takie miejsce. Jeżeli ktoś przyjedzie tutaj naładować auto, będzie mógł odwiedzić zabytkowy park albo nowoczesną bibliotekę. Można to nazwać formą promocji. Jesteśmy pierwszą gminą w regionie, która postawi taką stację – dodaje burmistrz.

W naszym regionie są trzy inne, ale prywatne punkty ładowania samochodów elektrycznych. Można to zrobić na stacjach Orlen przy zjeździe z autostrady w Iłowej, na stacji Orlen w Królowie oraz w pałacu w Wiechlicach.

komentarze »
  1. Tomasz 6 maja 2021 23:26 - Odpowiedź

    Bravo ! Gratuluje mieszkancom Iłowa takiego burmistrza .

  2. Ola 7 maja 2021 22:35 - Odpowiedź

    Dobra szkole przeszedł w Żaganiu u burmistrza Kowala brawo

Napisz komentarz »