REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Odpowiednia wysługa

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Komendant żagańskiej straży pożarnej, mł. bryg. Marek Ławrecki (56 l.), wniosek o przejście na emeryturę zgłosił komendantowi głównemu w piątek, 3 stycznia.

– Po 35 latach służby pora odpocząć, poświęcić więcej czasu rodzinie – mówi „Regionalnej” M. Ławrecki.

Komendantem żagańskiej komendy był blisko sześć lat, od kwietnia 2013 roku. Służbę zaczynał w 1985 roku, w jednostce w Gubinie, od najniższego stanowiska – pomocnika przodownika roty. Potem był m.in. zastępcą komendanta w Krośnie Odrzańskim i dowódcą jednostki w Lubsku, gdzie przepracował 23 lata.

– Zawsze uważałem, że praca strażaka to swego rodzaju misja, pomaganie ludziom, ratowanie ich życia i dobytku, nie tylko w pożarach, ale i różnego rodzaju wypadkach, od drogowych, po losowe – mówi Ławrecki. I zastrzega: – Już dawno mogłem pójść na emeryturę.

St. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik wojewódzkiej komendy PSP w Gorzowie Wlkp., potwierdza: – Komendant złożył raport do komendanta głównego o przejście w stan spoczynku. Prośbę uzasadnił odpowiednią wysługą lat. Obecnie jest ona analizowana.

Wedle oświadczenia majątkowego za 2018 r. komendant zarobił 176.247 zł (KP PSP Żagań i PDD Lubsko). Ma m.in. 331 akcji PKO BP za ok. 50.000 zł. Do tego jest współwłaścicielem domu o wielkości 115 mkw. i dwóch mieszkań (112 i 61 mkw.).

Napisz komentarz »