REKLAMA

Kultura, Oświata

Licytuj i pomóż

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: jb

Bluza z autografem Patryka Dudka, koszulka z podpisami piłkarzy Zagłębia Lubin, lot paralotnią, kurs prawa jazdy, trening fitness można wylicytować w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Iłowej licytowana będzie bluza z autografem Patryka Dudka, trzykrotnego drużynowego mistrza świata i wicemistrza świata z 2017 roku w żużlu, zawodnika Falubazu.

– Koszulkę pomógł nam zorganizować pochodzący z Iłowej Przemysław Żejmo z kabaretu „Jurki”. Spotykali się z Patrykiem na wspólnym występie i poprosił o koszulkę do licytacji – mówi Jarosław Bareła z Centrum Kultury w Iłowej. W Iłowej do wylicytowania będzie też m.in. koszulka z autografem Kamila Jóźwiaka, piłkarza Lecha Poznań.

Kibice piłkarskiej drużyny Zagłębia Lubin mogą wybrać się na licytację do Gozdnicy.

– Mamy podpisaną koszulkę przez wszystkich zawodników. Pomogła nam ją zdobyć fundacja ze Zgorzelca, która zajmuje się popularyzacją sportu. Drugim najciekawszym fantem będzie możliwość wylicytowania kursu prawa jazdy, który funduje Szkoła „Eureka” z Gozdnicy. Dwie główne nagrody licytowane będą około 19:30 przed światełkiem do nieba – mówi Paweł Babicz, dyrektor Domu Kultury. Kurs prawka od tej samej szkoły licytowany będzie też w Przewozie.

Jeżeli ktoś lubi sport, w Żaganiu może wylicytować 2-godzinny trening fitness z wielokrotnym mistrzem Polski i rekordzistą Guinessa, Edmundem Lechowiczem.

Można też zafundować sobie lot paralotnią, który licytowany będzie w Wymiarkach. Będzie do zrealizowania w Zielonej Górze.

W Żarach cały czas zbierane są fanty do licytacji.

– Mamy już gadżety firmowe WOŚP. Otrzymaliśmy także dwie prostownice do włosów z limitowanej serii. Przyjmujemy fanty jeszcze do piątku, 10.01., do godz. 15:30, w naszej siedzibie przy ul. Wrocławskiej lub w Kunicach – mówi Roman Krzywotulski, dyrektor Żarskiego Domu Kultury.

Zbiórka fantów do samego dnia finału trwać będzie w Szprotawie, gadżety na licytację można przynosić do Szprotawskiego Domu Kultury.

 

Oddaj ubrania

W Lubsku aż do 20 stycznia trwać będzie akcja „Ubrania do oddania”. Każdy może oddawać swoją używaną, ale niezniszczoną odzież do sztabu WOŚP. Każdy kilogram będzie przeliczany na złotówki do puszki.

Napisz komentarz »