REKLAMA

Kronika policyjna

Nowy komendant

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska policja ma nowego komendanta. Został nim mł. insp. Jacek Banc, dotychczas pełniący obowiązki komendanta.

Podczas zbiórki w żagańskiej komendzie w piątek, 3 stycznia, na stanowisko wprowadził go w imieniu lubuskiego komendanta policji, insp. Jerzy Głąbowski.

J. Banc (47 l.) pracuje w KPP Żagań od sierpnia 2018 roku, jako zastępca komendanta powiatowego. Pełnił obowiązki komendanta po odwołaniu w sierpniu ubiegłego roku Daniela Gotthardta, który podpadł przełożonym m.in. za policjanta z Iłowej, podejrzanego o współpracę z grupą przestępczą okradającą bankomaty oraz za skargi związku zawodowego.

 Nowy komendant służbę w policji pełni już 28 rok. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i podyplomowe studia menedżerskie na wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zaczynał w KPP w Głogowie, gdzie służył przez 23 lata. Od 2007 r. był zastępcą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego głogowskiej jednostki, potem został naczelnikiem.

Już w grudniu na zastępcę Banc wyznaczył sobie kom.Mateusza Domaradzkiego, dotychczas komendanta komisariatu w Sulechowie.

Napisz komentarz »