REKLAMA

Sport

Zlali wicelidera

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: hakma

Choć wynik 3:0 sugerowałby łatwe zwycięstwo wojskowych, to łatwo wcale nie było. W niedzielę, 5 stycznia, WKS Sobieski Arena Żagań podejmował, we własnej hali, wicelidera drugoligowych rozgrywek -MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych.

Miejscowi wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. Widać było, że chcą za wszelką cenę wygrać i nie zamierzają ustąpić podopiecznym Janusza Ignaczaka ani o centymetr. Świetnie w mecz weszli Piotr Sajdak i Krzysztof Rykała. Świetną zagrywką popisywał się rozgrywający Miłosz Zasłonka, który także Bardzo dobrze rozdawał piłki i rozrzucał blok przyjezdnych. Goście próbowali się odgryzać, ale miejscowi nie pozwolili na zdobycie przez nich przewagi. Końcówka seta należała do podopiecznych Krzysztofa Dobka i jak się okazało, wygranie pierwszego seta było kluczem do końcowego tryumfu.

Potem tylko Sobieski

Druga odsłona, to dominacja Sobieskiego i wygrana do 19. Trzeci set rozpoczął się obiecująco dla żaganian. Prowadzenie 4 punktami dawało im tak potrzebny spokój w grze. Jednak po drugiej stronie siatki stał nie byle kto, bo wicelider rozgrywek, który nie zamierzał łatwo sprzedać skóry. Przyjezdni odrobili starty i doprowadzili do remisu, 10:10. Wtedy spektakularnymi akcjami popisał się Hubert Mańko, który w tym dniu miał dzień konia. Świetnie bronił i blokował, zagrzewał kolegów do walki i był dobrym duchem całego zespołu. Praktycznie „dociągnął” swoich kolegów do 25 punktów i został MVP meczu. WKS Sobieski Arena Żagań wygrał z MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:0(27:25, 25:19, 25:2) i zajął fotel wicelidera.

Opinie po meczu

-Jeżeli robi się tyle prostych błędów, to się przegrywa. Jeszcze przed świętami graliśmy z Gwardią i zagraliśmy świetne spotkanie wygrywając z nimi, 3:2. Nie wiem co tak naprawdę się dzisiaj stało, ale przyjedzie czas na analizy- powiedział Janusz Ignaczak, trener wałbrzyskiego klubu i ojciec znanego libero reprezentacji Krzysztofa „Igły” Ignaczaka.

-Wiedziałem przed meczem, że musimy wygrać za trzy. Mamy już dość pięciosetówek. Po świętach ciężko trenowaliśmy i dzisiaj chłopaki naprawdę się spięli. Jestem mega szczęśliwy, bo przecież wygraliśmy 3:0 z wiceliderem. To były mocne szachy, granie na końcówki. Niby tylko trzy sety, ale godzina czterdzieści i wytrzymaliśmy kondycyjnie i psychicznie. Byliśmy bardzo skoncentrowani, a drużyna zagrała bardzo zespołowo. Myślę, że to jest taki sygnał, że zaczynamy dojrzewać jako zespół i oby było więcej takich pojedynków- podsumował zwycięskie spotkanie Krzysztof Dobek, trener wojskowych.

Skład WKS Sobieski Arena Żagań: Patryk Mendel, Sebastian Draczyński, Adrian Kołodziejczyk, Sebastian Strzałkowski, Karol Grajo, Jakub Rygier, Miłosz Zasłonka, Grzegorza Kukla, Hubert Mańko, Mateusz Wołowicz, Patryk Bogdanowicz, Piotr Sajdak, Krzysztof Rykała, Patryk Kozdroń. Trener: Krzysztof Dobek, 2. trener: Artur Chaberski.

Napisz komentarz »