REKLAMA

Sport

O puchar starosty

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: Tr.

W sobotę 04 stycznia w Lubsku odbył się turniej piłki nożnej kobiet o puchar starosty żarskiego.

Udział w turnieju wzięło aż osiem zespołów z woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Po dwie drużyny wystawił organizator czyli Budowlani Lubsko i żarski Promień. Co ciekawe w drużynach przyjezdnych również grały piłkarki z Lubska. W Promieniu Katarzyna Nowicka, a drużynie MUKS 11 Zielona Góra Kornelia Sówka.

Po fazie eliminacyjnej do półfinału awansowały obie drużyny Budowlanych oraz Chrobry Głogów i MUKS Zielona Góra.

Przed półfinałami rozegrano mecze o siódme i piąte miejsce. Oba te mecze wygrały zawodniczki Promienia Żary. W pojedynku o 7 miejsce Promień I pokonał 2:0 Odrę Bytom Odrzański, a w meczu o piątą lokatę Promień II wygrał 2:1 z Czarnymi Żagań.

– Fajny turniej. Dużo zespołów, dużo grania. Liczyliśmy na trochę lepszą grę, ale nie zakładaliśmy, które miejsca mamy zająć w dzisiejszej rywalizacji ? skomentował wynik podopiecznych trener Promienia Robert Dziadul.

W półfinałach duże szanse na to, żeby finał rozstrzygnąć między sobą, miały gospodynie turnieju. Najpierw druga drużyna Budowlanych, w regulaminowym czasie gry zremisowała 1:1 z Chrobrym Głogów. W rzutach karnych minimalnie lepsi byli goście, wygrywając 3:2. Podobny przebieg miał drugi półfinał. W nim pierwszy zespół Budowlanych bezbramkowo zremisował z MUKS 11 Zielona Góra. W karnych lepsze były zawodniczki z Zielonej Góry, wygrywając 2:1.

Tym samym mecz o trzecie miejsce rozegrały ze sobą koleżanki z jednego klubu. Największy kłopot miał trener obu drużyn, który najpierw postanowił, że nie będzie się odzywał w czasie meczu, ostatecznie jednak podpowiadał sprawiedliwie i jednym i drugim. W półfinale padła tylko jedna bramka. Tym samym trzecie miejsce zajęły piłkarki Budowlanych II, a czwarte Budowlanych I.

– Bardzo się cieszę, że aż tyle drużyn przyjechało do Lubska i bardzo wszystkim dziękuję. Na boisku było widać dobry wyrównany poziom. Przed turniejem nie przypuszczałem, że moje podopieczne zajdą tak wysoko. Dwa razy otarły się o finał, przegrywając w karnych, które są loterią. Dla nas to motywacja do dalszej pracy, w kolejnym sezonie, do którego już niedługo zaczynamy przygotowania ? podsumował wyniki trener żeńskiego zespołu Budowlanych Damian Dworczak.

W dużym finale MUKS 11 Zielona Góra, po zaciętej walce pokonał Chrobrego Głogów 2:0.

– Zawsze przyjeżdżamy do Lubska. Jest fajna gra i fajna zabawa. Fajnie, że dziewczyny wygrały ? krótko podsumował trener zwycięskiej drużyny Dariusz Kurzawa.

Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem została Agata Ganczar z MUKS 11 Zielona Góra. Najlepszym strzelcem Aleksandra Lewandowska z Chrobrego Głogów, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Małgorzatę Momot, również z Chrobrego Głogów.

Napisz komentarz »