REKLAMA

Samorząd

Oszczędzanie po szprotawsku

Opublikowano 10 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

O „oszczędzaniu” w Szprotawskich Wodociągach i Kanalizacji opowiedziała radnym nowa prezes spółki, Iwona Augustyniak. Zdradziła też, że jej niedawno zwolniony poprzednik był zarówno dyrektorem, jak i prezesem SZWiK-u.

Wystąpienie nowej prezes spółki na sesji Rady Miasta (30.12.) poprzedziło głosowanie nad dopłatą do 1 metra sześciennego wody i ścieków. Od stycznia Urząd Miasta dopłaci mieszkańcom Szprotawy kwotę 3,20 zł. Pieniędzy starczy jednak tylko do końca maja. Wszystko dlatego, że zwolniony niedawno prezes Ryszard Beclawnioskował do miasta o 1 mln 447 tys. zł, tymczasem w budżecie na 2020 rok p.o. burmistrza Ewa Gancarz zaplanowała o wiele mniejszą kwotę, bo 1 mln 90 tys. zł. Spółce brakuje pieniędzy, bo w maju ubiegłego roku obniżyła ceny za wodę i ścieki. Obniżki były obietnicą wyborczą aresztowanego burmistrza Mirosława G., jak się okazuje ? na wyrost.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 355

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »