REKLAMA

Kronika policyjna

Wypadek na światłach

Opublikowano 03 stycznia 2020, autor: bj

Zderzenie audi z oplem na skrzyżowaniu ul. Okrzei i Katowickiej w Żarach.

– Kierowca audi, 43-latek z Żar jadąc ul. Okrzei w kierunku centrum skręcił w lewo w ul. Katowicką i zderzył się z jadącym z naprzeciwka (od strony ul. Tunelowej) oplem astrą. Za jego kierownicą siedział 66-letni mieszkaniec powiatu żarskiego-informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Do zderzenia doszło 21.12. około godz. 11.30.

-Na przednim fotelu, obok kierowcy znajdowała się  zakleszczona kobieta. Była przytomna, uskarżała się na ból w okolicy barku i prawej nogi. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolnili ranną kobietę. Ustabilizowali ją przy pomocy kołnierza i deski  ortopedycznej. Potem przekazali załodze karetki pogotowia, która dojechała kilka chwil później -informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer KP PSP w Żarach. Strażacy udzielili też wsparcia psychicznego 3 poszkodowanym osobom, odłączyli akumulatory w samochodach i zabezpieczyli teren. Wypadek był na tyle poważny, że trzeba było zamknąć drogę.

-Obaj kierowcy byli trzeźwi. Mężczyzna, który prowadził audi oraz jego pasażerka zostali zabrani do szpitala-kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »