REKLAMA

Sport

Rywalizowali oldboje

Opublikowano 03 stycznia 2020, autor: tr

W Lubsku odbył się turniej piłkarski oldbojów.

Na hali sportowej lubskiego OSiR-u spotkali się   (28. 12) przyjaciele i rywale z dawnych lat. Zawodnicy muieli mieć ukończony 50 rok życia. Dopuszczono „juniorów”, czyli piłkarzy po 45. roku życia, ale w czasie gry tylko jeden taki „młodzian” mógł być obecny na boisku. W drużynie Budowlanych Lubsko i Hayduka Żary pojawili się najstarsi (68 letni) zawodnicy sobotniego turnieju.

– Od zawsze gram na bramce. Pamiętam, że moi trenerzy nie stawiali na wzrost, ale na zręczność. Do 2014 roku grałem jako zawodnik zrzeszony w Orle Międzyrzecz i Granicy Gubin. Do dziś uprawiam sport i „zarażam” nim wnuka. Dzisiaj przyszło mi bronić bramki gospodarzy, czyli Budowlanych Lubsko, co jest dla mnie przyjemnością. Mam kolegów starszych ode mnie, których dalej grają, więc jeszcze sporo przede mną ? komentuje najstarszy zawodnik turnieju Józef Stróżyński.

W tej samej „półce” wiekowej, ale młodszy w miesiącach występował obrońca Hayduka Żary.

– Grałem zawsze jako obrońca Promienia Żary i do dzisiaj nie zmieniłem pozycji, mimo że karierę zawodniczą zakończyłem w 1984 r. Teraz gram w piłkę halową i nie czuję się za stary do futbolu ? oceniał Waldemar Kloc.

W eliminacjach wyłoniono cztery pary pucharowe.

W półfinałach Hayduk Żary pokonał Nysę Przewóz, a Lubuszanin Zielona Góra Budowlanych Lubsko.

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Budowlani Lubsko wygrywając 1-0 z Nysą Przewóz. W dużym finale zdecydowanie dominowali piłkarze Lubuszanina wygrywając 4-0 z Haydukiem.

Tytuł najlepszego strzelca turnieju przypadł Danielowi Madejowi z Lubuszanina. Najlepszym brakarzem został Dariusz Gierniczak z Nysy Przewóz, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Janusza Czarnowskiego ze zwycięskiego Lubuszanina.

– Zwycięzcom gratuluję. Za rok, jak wyleczę kontuzję, zamierzam zagrać w kolejnym turnieju ? podsumował zawody burmistrz Lubska Janusz Dudojć.

Napisz komentarz »