Męczarnie Sobieskiego

Opublikowano 03 stycznia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskim siatkarzom nie wyszedł mecz z outsiderem II ligi. Wprawdzie wygrali w Legnicy, ale tylko za dwa punty, po ogromnych męczarniach.

Z najsłabszą drużyną rozgrywek –  Ikarem – Sobieski przegrywał już  0:2, ale podniósł się i wygrał 3:2 (22:25, 17: 25, 25:19, 25:14, 15:12). Tydzień wcześniej żaganianie niespodziewanie ulegli u siebie Bielawiance Bielawa. Po siedmiu wygranych meczach z rzędu, „wojskowym” nie wyszła końcówka roku.

– Ewidentnie wkradło się w nasze szeregi zmęczenie. W Legnicy totalnie nie wyszły nam dwa pierwsze sety. Kilku zawodników walczyło nie tylko z rywalami ale i skutkami grypy – mówi drugi trener Sobieskiego, Artur Chaberski. – Na szczęście, w kolejnych odsłonach nasi siatkarze weszli na odpowiednie tory. Szczególnie fajnie zagrał Piotr Sajdak.

W świąteczno-noworocznej przerwie „wojskowi” nie mieli za dużo odpoczynku. Aby zachować meczowy rytm, zagrali dwa sparingi z Orłem Międzyrzecz i Olimpią Sulęcin.

A już w sobotę, 4 stycznia, trzeci w tabeli Sobieski zagra u siebie z wiceliderem rozgrywek, drużyną Aqua – Zdrój Wałbrzych. Wynik spotkania będzie miał ogromny wpływ na układ w tabeli przez fazą play-off. Początek spotkania w żagańskiej Arenie – godz. 17.00. Wstęp – 5 zł.