REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Regionalny Mikołaj i jego strażacy

Opublikowano 03 stycznia 2020, autor: mk

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach zostali pomocnikami świętego Mikołaja. Włączyli się do naszej akcji pomocy rodzinie Szymczaków z Sieniawy Żarskiej.

W Wigilię (24.12) strażacy, wspólnie z Mikołajem, odwiedzili rodzinę Szymczaków. Zawieźli paczki, które zebrali na komendzie, a także pomogli w przekazaniu tych, które przygotowali czytelnicy gazety „Regionalnej” i widzowie Telewizji Regionalnej.

Święta bez mamy

Gabrysia, mama Olusia (10 l.) i Kacpra (12 l.), zmarła na raka 13 grudnia 2017 roku. Dla chłopców i ich taty Tomasza życie bez Gabrysi jest ciężkie. Oluś choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. Chłopiec wymaga nieustannej opieki. Po śmierci mamy, która każdego dnia walczyła o zdrowie synka, jej wszystkie obowiązki przejął tata – Tomasz. Zrezygnował z pracy i zajął się opieką nad dzieckiem.

 Strażacy pomagają

– Ta akcja została zapoczątkowana przez moich kolegów – mówi Mariusz Morawski, dowódca JR-G Żary. – Strażacy zwrócili uwagę na artykuł, który ukazał się w gazecie „Regionalnej”. I ruszyła maszyna. Zrobiliśmy zrzutkę, a za zebrane pieniądze przygotowaliśmy paczki.

Cała akcja była niespodzianką dla rodziny Szymczaków. Strażacy odwiedzili ich w wigilijny poranek.

– To dla nas bardzo miłe zaskoczenie – mówił wzruszony Tomasz Szymczak, tata Olusia i Kacpra. – Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc. Wigilia zaczęła się dla nas wyjątkowo. W naszych sercach jest radość.

Napisz komentarz »