REKLAMA

Samorząd

Prezesem się bywa, czyli Hucałów dwóch

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: mk

Tomasz Hucał wie, jak się zaprezentować w internecie! Tym, że jest prezesem zarządu Pałacu Książęcego, chwali się na swoim profilu na Facebooku. Na tym samym, na którym poucza, że to jego prywatny profil i żeby nie zawracać mu tam głowy służbowymi sprawami. A to wszystko w godzinach tak zwanej pracy. Taka ciekawostka!

Na Facebooku w godzinach służbowych lubi przesiadywać Tomasz Hucał, prezes zarządu żagańskiej spółki Pałac Książęcy i radny powiatowy z Żagania. Ale Facebook Tomasza Hucała, jak sam napisał, nie jest służbowy

– Profil na Facebooku to mój prywatny profil, a nie skrzynka kontaktowa i witryna prezesa spółki miejskiej… Dlatego bardzo proszę nie pisać tutaj do mnie ws. służbowych. Posiadam służbowego maila i służbowy telefon stacjonarny – i to droga kontaktu ws. służbowych – pouczył wszystkich, którym przyszłoby na myśl, że Tomasz Hucał to jednak to samo, co prezes Tomasz Hucał.

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że Tomasz Hucał wysmarował taki wpis na Facebooku we wtorek, 17.12., o godzinie 10.56. Czyli, jakby nie liczyć – w godzinach służbowych. To był wówczas prezesem, czy nie?

Granica się zaciera

Ale to nie koniec uwag prezesa.

– … gdy mówimy o prywatnym biznesie, gdzie rzeczywiście czasami dla ludzi granica się zaciera – jeden numer telefonu, ten sam mail itd. mogę znaleźć 0,01 % usprawiedliwienia… Ale gdy ktoś ma etat, osobny telefon, biuro, sekretariat itd… – wyłuszcza T. Hucał, czemu nie wolno pisać do niego na Facebooku.

No tak, to już wiemy. Prezes Tomasz Hucał ma etat, telefon, biuro i sekretariat. Ma też  odpowiednią do zajmowanego stanowiska pensję – 9 tys. 128 zł i 25 groszy brutto miesięcznie. A do tego dietę radnego – 1 tys. 932 zł. Tylko pogratulować!

Jak się okazuje, Tomaszowi Hucałowi na Facebooku przeszkadzają tylko sprawy związane z pałacem. Wiadomości w sprawie biegów już nie. Imprezy biegowe często prowadził w charakterze konferansjera.

– Ja nigdy na swoim prywatnym profilu nie promowałem wynajmu sal w Pałacu, użyczenia krzeseł, czy mównicy, ani zwiedzanie Pałacu, a w tej sprawie piszą na msg… Zapytania dot. biegów nigdy mi nie przeszkadzały, chyba że telefonicznie w godzinach nocnych – podkreśla Tomasz Hucał.

Tylko który – prezes czy nie prezes?

Napisz komentarz »