REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Regionek – pomocnik św. Mikołaja

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: mk

Regionek i Mikołaj odwiedzili rodzinę Szymczaków z Sieniawy Żarskiej. Wspólnie wręczyli im prezenty. Gazeta „Regionalna” i Telewizja Regionalna patronują zbiórce dla chłopców, którzy stracili mamę.

Rodzinę Szymczaków odwiedzili wyjątkowi goście – przedstawiciele stowarzyszenia „Zielona Dolina” z Mirostowic Dolnych, policjanci, a także Regionek – maskotka gazety „Regionalnej” i Telewizji Regionalnej oraz święty Mikołaj. Zawieźli im paczki, które przygotowali i dostarczyli do redakcji ludzie wielkiego serca, czytelnicy, widzowie. Serdecznie im wszystkim dziękujemy.

Odebrała ją choroba

Dwa lata temu, dokładnie 13 grudnia 2017 roku, trzech wyjątkowych mężczyzn straciło najbliższą im osobę. Oluś (10 l.) i Kacper (12 l.) – ukochaną mamę, a Tomasz – żonę. Gabrysia Szymczak (?29 l.) zmarła po ciężkiej walce z nowotworem.

– Jej brak jest najbardziej bolesny teraz, przed świętami. Bo to przecież rocznica jej śmierci – mówi Tomasz Szymczak, tata Olusia i Kacpra

Oluś urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Wymaga nieustannej opieki. Po śmierci Gabrysi, która każdego dnia walczyła o zdrowie synka, jej wszystkie obowiązki przejął Tomasz. Mężczyzna musiał zrezygnować z pracy, by móc poświęcić się całodniowej opiece nad dzieckiem.

Wielkie serca

Zbiórkę na rzecz rodziny Szmczaków zainicjowała Kinga Drewicz z Żagania. Patronują jej gazeta „Regionalna” i Telewizja Regionalna. Do akcji dołączyło także stowarzyszenie „Zielona Dolina” z Mirostowic Dolnych i policja.

Zbiórka trwa do poniedziałku (23.12), jednak święty Mikołaj i Regionek postanowili, że odwiedzą rodzinę kilka dni wcześniej, by przekazać im część zebranych już prezentów.

– Razem ze stowarzyszeniem „Zielona Dolina” postanowiliśmy wesprzeć rodzinę Szymczaków – mówi Paulina Olszewska z Mirostowic Dolnych, która brała udział w akcji. –  Pomogła też policja oraz pracownicy Szpitala na Wyspie i 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. – wylicza P. Olszewska

W paczkach znalazły się zabawki, żywność, odzież, odżywki i artykuły higieniczne.

– Jestem bardzo wdzięczny i wzruszony – mówi T. Szymczak. – To nie samowite, jak wiele osób okazuje nam serce – dodaje wzruszony.

Produkty potrzebne rodzinie:
– Odżywka Nutramil o smaku neutralnym
– Pampersy Dada rozmiar 6
– odzież w rozmiarze 138-146
– słodycze
– zabawki
– niepsującą się żywność typu: kasze, makarony, mleko i etc.
– środki higieniczne
Paczki można przynosić do siedziby gazety „regionalnej” przy ulicy Broni Pancernej 6 w Żarach.
Napisz komentarz »