REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Cięcie dla orkiestry

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Niezwykłe fryzjerskie wydarzenie już 12 stycznia w Żarach. Zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a do miasta przyjadą prawdziwe tuzy nożyczek. Żaranie będą przez nich strzyżeni.

Beata Korczyńska, fryzjerka z Żar, to mistrzyni Polski, zdobywczyni m.in. Grand Prix i tytułu Kreatora Roku 2016. Teraz, razem z przyjaciółmi z kadry Polski, mistrzami fryzjerstwa, zorganizuje niezwykłe wydarzenie. Podczas finału WOŚP w niedzielę, 12 stycznia, w Żarach pojawią się największe sławy fryzjerstwa i barberingu.

– Firma fryzjerska, z którą współpracuję w moim salonie, od lat wspiera akcję WOŚP. W moim salonie już stoi puszka, w której zbieramy na rzecz dzieci. Jednak ja chciałam w tym roku zrobić coś większego – mówi mistrzyni Polski. – W naszym mieście w szpitalu powstał nowy oddział dziecięcy, a WOŚP w tym roku gra właśnie dla maluszków. Więc chcemy też wspomóc nasz odział – dodaje.

Mistrzowie nożyczek

Oprócz B. Korczyńskiej w Żarach z nożyczkami pojawią się: Joanna Jakóbek – mistrzyni świata, członkini i trenerka fryzjerskiej kadry Polski; Jacek Chamera – mistrz świata, członek fryzjerskiej kadry Polski; Mario Mayer – złoty medalista fryzjerskich mistrzostw Walii, trener fryzjerskiej kadry narodowej Szkocji; Dejvid David – barber, mistrz fryzjerski Republiki Czeskiej; Barbara i Artur Żółtak – laureatka konkursu Kreator, prywatnie małżeństwo prowadzące salon fryzjerko – barbierski; Mateusz Jakóbek – mistrz Polski, wielokrotny złoty medalista, członek fryzjerskiej kadry Polski; Jacek Bystry – fryzjer stylista, brał udział w programach „Ostre Cięcie” i „Afera Fryzjera”, uczestnik „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”;  Jagoda Korzeniewska – mistrzyni Polski, zdobywczyni Global Stylist Awards 2018, członkini fryzjerskiej kadry Polski.

– Pomysł na akcję zrodził się, gdyż sama brałam udział w podobnym wydarzeniu. Strzygłam i stylizowałam podczas imprezy „Czesanie za uśmiech” w Amber Expo w Gdańsku na rzecz hospicjum „Pomorze Dzieciom”. Uznałam, że podobne wydarzenie możemy zorganizować w Żarach podczas WOŚP. W budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, w niedzielę, 12.01., od godz. 13.00 do 17.00, dziesięciu najlepszych fryzjerów będzie strzygło mieszkańców Żar. Oczywiście wcześniej trzeba będzie wrzucić odpowiedni datek do puszki. Myślę, że w takim składzie uda nam się w tym czasie przystrzyc kilkadziesiąt osób – mówi fryzjerka

Pomogą

B. Korczyńska została wolontariuszem WOŚP, dzięki temu będzie mogła zbierać datki poza swoim salonem. W akcję włączyły się też szkoły. Z CKZiU pojawią się postaci z Gwiezdnych Wojen. Dziewczęta uczące się w technikum fryzjerskim przy ZSOiT w Żarach będą asystować fryzjerom.

– Bardzo się cieszymy, ponieważ strzyżenie i stylizowanie tylu osób jednocześnie nie będzie łatwym zadaniem. Fajnie, że dzieciaki chcą pomóc i chętnie się angażują. Jestem też bardzo wdzięczna za pomoc starostwu, a w szczególności pani Małgorzacie Iseel, która bardzo mi pomaga – mówi B. Korczyńska.

Uczeszesz się

Do fryzjerów, którzy przyjadą do Żar, by wziąć udział w charytatywnym strzyżeniu, czasem trzeba czekać nawet pół roku na strzyżenie.

– Będziemy doradzać i konsultować. Nie pozwolimy na ścięcie włosów, które nie będzie pasowało do danej osoby. Oprócz fryzjerów będą też barberzy, więc zapraszamy panów z brodami. Oczywiście ze względu na czas i ograniczone możliwości, nie będziemy farbować włosów, jednak każdy może liczyć na strzyżenie i dobranie fryzury przez mistrza fryzjerstwa – mówi B. Korczyńska

Napisz komentarz »