REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Złodzieju, złapiemy cię!

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: jb

Tylko dwa tygodnie cieszyli się mieszkańcy Starej Koperni lampą solarną nad wiatą do spotkań.

Ktoś ją ukradł w nocy z soboty na niedzielę (14-15.12.). – Ja najpierw byłam w szoku, później się załamałam – przyznaje sołtys Ewa Żegleń. Lampę zainstalowano na wiacie przy świetlicy pod koniec listopada.

– Kupiliśmy ją z pieniędzy z funduszu sołeckiego i pomocy z gminy za ponad 2 tys. 200 zł. Gdy fundusz na cały rok wynosi 17 tys. zł, to dla nas naprawdę spory wydatek. Cieszyliśmy się, że będziemy mieli dodatkowe oświetlenie np. na dożynki albo na imprezy dla dzieci – dodaje sołtyska.

We wsi ruszyły poszukiwania lampy.

-Wiemy, że w sobotę do godz. 23:00 przy wiacie siedziała młodzież i lampa jeszcze świeciła. Mój syn przejeżdżał tam w niedzielę około godz. 19:00 i dzwonił do mnie, że lampy nie ma. Nie uwierzyłam mu, musiałam przyjechać to zobaczyć – opowiada sołtyska.

Sprawę zgłoszono policji. -Sami staramy się też podpytywać mieszkańców, zbieramy też wiadomości o tym, czy ktoś w ostatnim czasie nie próbował takiej lampy sprzedać – mówi E. Żegleń. – Boimy się o kolejne trzy lampy, które też zamontowaliśmy. Gdyby ktoś coś wiedział, proszę o kontakt. Policja zdjęła odciski palców z wiaty i mam nadzieję, że wspólnymi siłami znajdziemy złodzieja – dodaje sołtyska.

Napisz komentarz »