REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pierwsze święta bez córki

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dla żagańskiego radnego Piotra Łosia święta Bożego Narodzenia będą pierwszymi, które spędzi bez swojej ukochanej córki, Natalii.

Pan Piotr (62 l.) spędzał wigilię z Natalią od jej urodzenia. Córka, cierpiąca na rzadką odmianę choroby wątroby i cukrzycę, zmarła w kwietniu tego roku. Miała zaledwie 32 lata.  Razem mieszkali, razem prowadzili biznes – kiosk z prasą i artykułami przemysłowymi przy ul. Kochanowskiego. Po śmierci Natalii, na radnego spadł jeszcze jeden cios – lekarze wykryli u niego raka krtani.

– Można powiedzieć, że dziś wygrałem bitwę z ciężką chorobą, choć dużo mnie to kosztowało bólu. Siedem tygodni radioterapii i dwa cykle chemii. Nie mogłem jeść, straciłem apetyt, chudłem w oczach – opowiada P. Łoś. – Lekarze powiedzieli mi, że jeśli chcę ratować życie, muszę odstawić papierosy. A potrafiłem palić dwie paczki dziennie. Dziś został nawyk, ale silniejsza jest myśl, że zdrowie jest najważniejsze. Wierzę, że nawrotu choroby nie będzie – mówi z nadzieją.

Usmaży karpia, powspomina

W święta pan Piotr może liczyć na syna, Łukasza, obecnie studenta i żonę.

– Wigilię spędzę u kochanego syna, w którym miałem wsparcie, gdy straciłem córkę. Karpia zawsze smażyła Natalia, teraz ta rola przypadnie mi. Żona przygotuje smaczne pierogi i uszka – mówi. I dopowiada ze wzruszeniem: – Po córce została mi kotka Fiona i masa pięknych wspomnień. Będzie na nie okazja przy wigilijnym stole. Kolejne dni świąt spędzę u dalszej rodziny, której mam sporo. A mieszkańcom życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

Pan Piotr dodaje, że ciężka choroba nie pozwoliła mu na prowadzenie kiosku prasowego. Przenośny kontener, który kupił na ten cel, po tym, jak poprzednie władze kazały mu opuścić działkę przy ul. Kochanowskiego, musiał sprzedać.

– Brakuje mi kontaktu z mieszkańcami, którzy codziennie przychodzili do kiosku po prasę i na pogadanki – mówi. – Teraz czas wypełnia mi praca wiceprzewodniczącego Rady Miasta i opieka nad zwierzętami, psem syna, Nero i kotką córki, Fioną.

Napisz komentarz »