REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

McDonald`s i KFC w Żaganiu

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Obie te sieci są zainteresowane postawieniem restauracji w Żaganiu.

McDonald`s był już bliski inwestycji w Żaganiu w ubiegłym roku, ale ostatecznie pomysł upadł ze względu na zbyt małą działkę przy ul. Piłsudskiego, na której miał postawić restaurację. Teraz inwestorzy – zarówno McDonald`s, jak i KFC, pukają do drzwi Urzędu Miasta.

– Zainteresowani są działkami naprzeciwko Skweru Czołgisty, przy ul. Żarskiej i jednostce wojskowej – mówi Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miasta. – Zwracali się do nas inwestorzy, zarówno lokalni, jak i spoza miasta, z pytaniem, czy mogliby wybudować takie restauracje w tym miejscu. Problemem jest własność tych gruntów. Obecnie miasto jest na etapie rozmów z Nadleśnictwem Lipinki Łużyckie, aby przejąć część terenów, którymi interesują się inwestorzy. Gdy grunty zostaną skomunalizowane, miasto ogłosi na nie przetarg.

 

Dla miłośników hamburgerów

W grę wchodzi działka o wielkości 2.725 mkw., leżąca w sąsiedztwie niedawno spalonego salonu gier. Restauracje popularnych sieciówek miałyby zostać otwarte na zasadzie franczyzy. Biorąc pod uwagę obecność wojsk amerykańskich w garnizonach w Żaganiu i pobliskim Świętoszowie, amatorów hamburgerów i przekąsek z kurczaka na pewno by nie zabrakło.

W restauracji McDonald`s miałby też funkcjonować McDrive, czyli możliwość zakupu posiłków bezpośrednio z samochodu oraz McCafe, specjalny bufet kawowy. Powstanie też parking dla samochodów.

Napisz komentarz »