REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Rowerowy zamiast ogrodniczego

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: bj

Po niemal 25 latach istnienia znika sklep „Iglak”, u zbiegu ul. Drzymały i Ludowej w Żarach. Pojawi się tu sklep z rowerami, motorowerami i sprzętem ogrodniczym.

Budynek i działkę kupił Tomasz Pruchnicki, właściciel sklepu Ermax. Ma obecnie sklep przy ul. Broni Pancernej. Sprzedaje rowery, motorowery i akcesoria.

– W nowej lokalizacji będziemy mieć znacznie większą powierzchnię do dyspozycji, zamiast 70 mkw. -340 mkw. Dlatego asortyment będzie szerszy, czyli podobny do tego, który oferujemy w Żaganiu – tłumaczy T. Pruchnicki.

W nowym miejscu pojawi się więc sprzęt ogrodniczy – kosy, kosiarki, traktorki.

– Chcemy wygospodarować miejsce na pojazd demonstracyjny. Na terenie obok sklepu zamierzamy zrobić trawnik, żeby było estetyczne i praktyczne otoczenie do sprzętu ogrodniczego – dodaje.

Ruszą po przebudowie

Sklep w nowej lokalizacji zgodnie z planem ma być uruchomiony na początku lutego. Sam budynek nie wymaga adaptacji, ale nowy właściciel chce uporządkować otoczenie.

– Na pewno trzeba będzie naprawić ogrodzenie. Chcemy też wystąpić o wycięcie krzaków, które nie były pielęgnowane i usunąć suche drzewa.

– Niestety wiele od nas nie zależy, bo najbardziej kluczowa jest sprawa przebudowy ul. Zielonogórskiej. Rozmawiam z budowlańcami, ale ich samych sytuacja zaskakuje, jeśli chodzi chociażby o instalacje podziemne. Jednego dnia mówią, że będą robić nawierzchnię, następnego dnia widzę, że zrywają nawierzchnię – mówi T. Pruchnicki.

Zapewnia jednak, że sklep ruszy przed sezonem rowerowym i ogrodniczym.

– W lutym powinno się udać, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie określić konkretnego terminu. Tym bardziej, że chodzi o wygodny dojazd dla klienta i zapewnienie ciągłości dostaw – dodaje.

Sklep czynny będzie w godz. 9-17 w dni powszednie, a w soboty w godz. 9-13.

Zamknięty zostanie ten przy ul. Broni Pancernej.

Napisz komentarz »