Biegacze pokazali klasę

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: hakma

13 grudnia w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, odbyła się uroczysta gala podsumowująca Lubuską Ligę Biegową za sezon 2019.

Aby ukończyć Ligę należało zaliczyć minimum 7 biegów na 12, które wchodziły w jej skład. Bardzo dobrze wypadli żaranie i żaganianie, którzy zgarnęli kilka nagród.

Wśród kobiet kategorię K 30 zdominowały żaranki, które zajęły całe podium. 1. miejsce wywalczyła Agnieszka Ostrowska, 2. miejsce Dorota Laskowska, a 3. Joanna Saniuk. W kategorii K-40 najlepsza była Marta Rudak z Żagania, w K-50, 2. pozycję zajęła Beata Krzywiecka z Jasienia, a trzecią Wanda Gwiazda ze Szprotawy. Wśród mężczyzn w kategorii M 20 2. miejsce zajął Marek Włudarski, w M 40 tę samą pozycję zdobył Artur Przybysz, a na trzeciej pozycji uplasował się Sławomir Banaszek, Pierwsze miejsce wywalczył także w kategorii M 50 Mirosław Wolak, a w M 60 Jerzy Warszawski.

-Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu biegowego, mimo kontuzji i problemów zdrowotnych, które pojawiły się od lipca, wzięłam udział w wielu imprezach biegowych. Sezon ten był długi i obfitował w różne biegi od kameralnych imprez po bardzo trudne biegi jak np : 3 razy Śnieżka, gdzie zdobyliśmy złoto w sztafecie. Wisienką na torcie było dodatkowo zdobycie pierwszego miejsca w Lubuskiej Lidze Biegowej. Dziękuję wszystkim za miłe słowa, a w szczególności trenerowi Krzysztofowi Skorupie za kolejny rok przygotowań-powiedziała Agnieszka Ostrowska, po wręczeniu nagrody dla najlepszej biegaczki województwa.