10 razy zwycięstwo!

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: hakma

W sobotni wieczór, 14 grudnia, trybuny hali przy ulicy Okrzei były zapełnione po brzegi. Drugoligowi koszykarze BC Swiss Krono podejmowali na własnym parkiecie wicelidera Sudety Jelenia Góra.

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny chciały oderwać się od rywala na bezpieczną odległość, ale żadnej się nie udawało. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili tylko trzema punktami i wszystko wskazywało, że do końca spotkanie będzie bardzo zacięte. Tak było, ale tylko w trzeciej kwarcie. Potem Kalinowski spółka odjechali braciom Niesobskim i wygrali całe spotkanie 80:67.

Łukasz Niesobski, który dwa lata temu bronił barw żarskiego zespołu nie ukrywał zawodu.

-Bardzo chcieliśmy wygrać, ale niestety dzisiaj nic nie wyszło tak jak trzeba. Bo grać na pewno potrafimy. Myślę, że to nie koniec naszych potyczek i z pewnością spotkamy się jeszcze w playoffach -powiedział po meczu Łukasz Niesobski.

Najwięcej punktów dla żaran zdobył Kacper Mąkowski, który wreszcie pokazał na co go stać. Młody zawodnik zdobył dla gospodarzy 24 punkty.

Jednak najlepszym zawodnikiem na parkiecie był bez wątpienia Dariusz Kalinowski, który na parkiecie rządził i dzielił, jak na kapitana przystało i w dużej części to jego zasługa, że zespół wygrał ten bardzo trudny mecz.

To wcale nie było łatwe spotkanie. Sudety to bardzo dobra drużyna i na pewno trochę czuliśmy respekt po ostatnim laniu jakie nam zafundowali w Jeleniej gorze. Na szczęście dzisiaj nie było nas mocnych i wygraliśmy-skomentował Dariusz Kalinowski.

Ostatni mecz w tym roku żaranie rozegrają w niedzielę, 22 grudnia, w Kątach.