REKLAMA

Sport

Liga za silna dla juniorów

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Za wysokie progi dla żagańskich siatkarzy w Lubuskiej Lidze Juniorów? Podopieczni Piotra Grabkowskiego przegrali siedem spotkań z rzędu.

W ostatnich trzech kolejkach młodzi siatkarze Sobieskiego ulegli Tęczy Gubin/Krosno Odrzańskie, UKS 13 LO 7 Zielona Góra oraz UKS Set Gorzów Wlkp. Wszystkie pojedynki przegrali po 0:3. Żaganianie coraz mocniej świecą na czerwono, będąc „latarnią” ligi z bilansem spotkań  0:7.

-Niestety, liga jest dla nas za silna. Bardzo ciężko się gra przeciwko zespołom, które mają o wiele lepsze zaplecze, więcej treningów i więcej zawodników do grania – mówi Piotr Grabkowski. – Każdy zespół w lidze to szkoły o profilu sportowym, które mają dodatkowe  zajęcia na treningach.  Zawodnicy Sobieskiego to chłopcy, którzy uczą się grać w piłkę siatkową, zaczynając od samego początku. Trenują tylko trzy razy w tygodniu po półtorej godziny, co od razu stawia zespół na przegranej pozycji. Chłopcy się starają, walczą o punkty w każdym meczu, ale brakuje im przede wszystkim doświadczenia, większego ogrania, pewności w siebie i wiary w swoje umiejętności zdobywane podczas treningów. Mimo takich przeciwieństw losu, mamy też i zawodnika, którzy się wybija na tle innych zawodników w całej Lidze. To Piotr Maćków, nasz libero, który po raz kolejny został z MVP meczu. Piotr ma dopiero 14 lat, ale już trenuje z zespołem seniorów. Ma wielki talent i miejmy nadzieję, że go wykorzysta.

Kolejne mecze Juniorzy zagrają dopiero w styczniu. WKS Sobieski Żagań prowadzi ciągły nabór chętnych chłopców i od tego roku również dziewcząt do sekcji piłki siatkowej. W każdy poniedziałek o godz.  17.00 i w każdą środę o godz. 18.00 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych. Więcej informacji, tel. 606 429 298.

Napisz komentarz »