REKLAMA

Sport

Koniec serii Sobieskiego

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Na siedmiu zwycięstwach skończyła się passa żagańskich siatkarzy. W sobotę, 14.12. WKS Sobieski uległ po dramatycznym boju Bielawiance Bielawa, 2:3 (25:23, 17:25, 25:23, 22:25, 11:15).

Kolejny rywal był jak najbardziej w zasięgu żaganian. Drużyna  z Dolnego Śląska gra w tym sezonie, w kratkę. Niestety, „wojskowi” nie wykorzystali atutu własnego parkietu. Prowadząc 2:1, dali sobie wydrzeć zwycięstwo. – Po siedmiu fajnych, zwycięskich meczach w spotkaniu z Bielawianką przyszedł słabszy dzień i zbyt dużo momentów, w których byliśmy zdekoncentrowani. Plujemy sobie w brodę, bo spotkanie jak najbardziej było do wygrania – mówi drugi trener Sobieskiego, Artur Chaberski.

Po 11. kolejkach Sobieski ma 20 punktów i trzecie miejsce w w tabeli.  – Walczymy o jak najwyższe przed fazą play – off, więc kluczowe będą ostatnie mecze z Wałbrzychem i liderem z Nowej Soli – dodaje asystent szkoleniowca.

Póki co, „wojskowych” czeka w sobotę, 21 grudnia mecz w Legnicy, z najgorszą drużyną II ligi, Ikarem. Na 11 spotkań legniczanie dotąd wygrali tylko raz w Miliczu i „świecą” coraz bardziej na czerwono w tabeli.

Napisz komentarz »