REKLAMA

Sport

Królowa wraca do Żagania

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Chcesz pobiegać, poskakać przez płotki i w dal? Sekcja lekkiej atletyki wraca do Żagania!

Sekcję, która będzie działać przy klubie WKS Sobieski, będą prowadzić: Dawid Klaybor, Karol Cząstka i Krzysztof Sieńko, przy współpracy z Tomaszem Hucałem, prezesem spółki Arena, która użyczy do treningów obiekty Areny.  Cała czwórka biegacze z pasji i zamiłowania. O reaktywację sekcji w Żaganiu zabiegał Klaybor, dwukrotny wicemistrz Polski seniorów w biegu na 3000 m i brązowy medalista na tym samym dystansie, jeden z lepszych biegaczy w Polsce w biegach ulicznych na 10 km, na co dzień żołnierz 34 Brygady Kawalerii Pancernej. Sieńko z kolei to złoty medalista na Mistrzostwach Polski juniorów na 100 m i 200 m. Cząstka również ma sukcesy w biegach, na co dzień jest spikerem na meczach siatkarzy Sobieskiego.

 – Chcemy wrócić do lekkoatletycznych tradycji Żagania, sukcesów, jakie kilkanaście lat temu odnosili z młodzieżą nieżyjący już trenerzy: Ludwik Zając i Adam Szulc – mówi Tomasz Hucał. – Zawody lekkoatletyczne na stałe zostaną wpisane do szkolnego harmonogramu imprez, będzie też memoriał imienia Ludwika Zająca i Adama Szulca.  Nastawiamy się na szkolenie dzieci i młodzieży w biegach. Nie chcemy jednak robić konkurencji klubowi Uczniak Szprotawa, który słynie z utalentowanych lekkoatletów w konkurencjach rzutowych.  Jeśli trafi się nam np. utalentowany miotacz, to podeślemy go Zygmuntowi Szwarcowi, trenerowi Uczniaka. On będzie już wiedział, jak zadbać o jego rozwój.

 – Lekka atletyka to „królowa sportu, dlatego zajęcia lekkoatletyczne dają podwaliny pod wszystkie inne dyscypliny sportu, dlatego chcemy współpracować z jak największą ilością klubów w regionie – dodaje K. Sieńko, który będzie głównym trenerem. – M.in. z klubem Malinowski Team. Zapraszamy dzieci z klas I – VIII, jak również młodzież ze szkół średnich – dodaje K. Cząstka.

Nabór już ruszył. Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowano 8 stycznia o godz. 18.00, w hali Arena. Zapisy trwają również przez maila: la.zagan@wp.pl. W okresie zimowym zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorku i czwartki, w hali Arena i sali żagańskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Napisz komentarz »