REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ognisty ratownik

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: bj

Uroczystym podsumowaniem zakończyła się XIV edycja programu honorowego krwiodawstwa, w którym biorą udział strażacy „Ognisty ratownik-gorąca krew”.

W kategorii najaktywniejsza jednostka OSP na pierwszych czterech miejscach znalazły się 3 jednostki ochotników z powiatu żarskiego. Bezkonkurencyjna w skali województwa lubuskiego okazała się OSP w Mirostowicach Dolnych. Zebrana tam została rekordowa liczba 179 litrów krwi. Drugą lokatę zajęła OSP w Przewozie (62,1 l), potem OSP Stary Kisielin – Zielona Góra (45,450), a tuż za podium uplasowała się OSP Lubanice.

W etapie centralnym województwo lubuskie będzie reprezentowane przez OSP w Mirostowicach Dolnych. Do jednostek trafiły puchary i dyplomy. Indywidualne wyróżnienia w kategorii najaktywniejszy strażak otrzymali: Andrzej Wąsik, prezes klubu HDK PCK „Ognik” przy OSP w Starym Kisielinie – Zielonej Górze, Jerzy Hryniewicz z klubu HDK PCK w Wojskowej Straży Pożarnej w Potoku (gm. Przewóz) i Stanisław Woźniak z OSP w Mirostowicach Dolnych.

Kolejna akcja dla honorowych krwiodawców zaplanowana jest na 11.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Przewozie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Napisz komentarz »