REKLAMA

Kultura, Oświata

Podzielili się opłatkiem

Opublikowano 20 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania złożyli sobie życzenia świąteczne podczas miejskiej wigilii w niedzielę, 15 grudnia. Urząd Miasta wydał 4 tys. zł na poczęstunek.

Bożonarodzeniowe spotkanie na placu Gen. Maczka poprzedził jarmark, na którym można było kupić świąteczne ozdoby i specjały. Władze miasta podzieliły się opłatkiem z żaganianami, przy akompaniamencie Wojskowej Orkiestry z Żagania. Na scenie zaprezentowały się dzieci z sekcji wokalnych i tanecznych oraz mieszkańcy, którzy za zaśpiewanie kolędy mogli wygrać choinkę.

Na organizację spotkania Urząd Miasta wydał 4 tys. zł – na poczęstunek dla mieszkańców. Można było spróbować barszczu czerwonego z uszkami, sałatki śledziowej z majonezem, sałatki jarzynowej czy klusek z makiem (przygotowano po 400 porcji każdej z potraw). 

Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach dekorowania pierników. Podczas wigilii zaprezentowano i nagrodzono prace dzieci zgłoszone w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Wśród klas I-III szkół podstawowych laureatem została Karolina Wołowska z SP nr 7, a klas IV-VIII szkół podstawowych – Dominik Mleczkowski z SP nr 4. Ponadto wyróżniono pracę Joanny Krężel z SP nr 7. Niedzielne spotkanie zakończył występ Zespołu Górali Czadeckich „Jodełki”.

Napisz komentarz »