REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wojtek szuka złodzieja bmw

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: Patryk Świtek

Kto ukradł bmw? Wojtek ma podejrzanego. W grudniu fotoradar prawdopodobnie uchwycił delikwenta na niemieckiej autostradzie. – Przykręcił sobie moje tablice, więc fotkę znalazłem w skrzynce – mówi.

Wojtkowi Zygmańskiemu ukradziono klasyczne bmw z 1992 roku.

– Planowałem je zarejestrować jako zabytkowe, bo miało oryginalne części. Chciałem je odpicować na niedzielne wyjazdy – opowiada.

W czerwcu miał stłuczkę pod Nowym Kisielinem. – Auto zostawiłem na poboczu. Następnego dnia już go nie było – wspomina.

– Wiedziałem, że policja szybko mi go nie znajdzie, więc postanowiłem go nie wyrejestrowywać i zobaczyć co się wydarzy – opowiada pan Wojtek.

List od Mikołaja

We wrześniu przyszło pierwsze zawiadomienie, że ktoś w Zielonej Górze ukradł paliwo używając tablic z bmw. Prawdziwy hit zdarzył się jednak w grudniu.

– 6 grudnia patrzę do skrzynki, a tu list od Mikołaja i zdjęcie gościa. Fotoradar cyknął mu fotkę na niemieckiej autostradzie. Do opla przykręcił moje tablice – mówi.

Zdjęcie wrzucił na facebooka i spytał, czy ktoś go rozpoznaje. – Osiem osób wskazało mi chłopaka. Podobno mieszka w okolicach Zielonej Góry – mówi Wojtek.

– Mam nadzieję, że okaże się, że trafiłem na tzw. geniusza zbrodni. Nie chce nikogo osądzać, ale ma tablice z mojego bmw. Podjadę wyjaśnić sprawę. Jak się nie uda, pójdę na policję – zapowiada.

Napisz komentarz »