REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rekreacja w świetlicy dla bezdomnych

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: Norbert Królik

Prawie 10 tys. zł za pilnowanie świetlicy dla bezdomnych chce od Urzędu Miasta w Żarach Fundacja „Pogodna Jesień Seniora” z Żar. Pieniądze mają pójść głównie na wynagrodzenia. Bezdomnymi ma się zajmować m.in. specjalista ds. rekreacyjnych i kulturalnych.

 Dyżury w świetlicy, która miałaby działać od 2 stycznia przyszłego roku do 31 marca, będą kosztować 9 tys. 896 zł. Godzina pracy opiekuna jest wyceniona na 20 zł i 50 gr, a terapeuty od uzależnień – na 22 zł. Łącznie do przepracowania będzie ponad 480 godzin. Reszta pieniędzy, czyli „aż” 100 zł, ma pójść na zakup kawy, herbaty i ciastek na poczęstunek.

Tak naprawdę świetlica to wydłużenie działania noclegowni, która jest czynna od poniedziałku do soboty do godz. 8 rano. Dzięki uruchomieniu świetlicy bezdomni będą mogli w niej przebywać do godz. 11, a popołudniu będą mogli do niej przyjść już o godz. 15, a nie 18.

Zagrają w szachy

Noclegownią również zarządza Fundacja „Pogodna Jesień Seniora, która rocznie dostaje na ten cel z Urzędu Miasta około 160 tys. zł. Świetlicą będą się zajmować pracownicy noclegowni, m.in doradca zawodowy, pracownik socjalny czy specjalista ds. rekreacyjnych i kulturalnych.

W świetlicy bezdomni mają grać w szachy i warcaby, brać udział w zajęciach prowadzonych przez terapeutę uzależnień czy załatwiać sprawy urzędowe przy pomocy pracownika socjalnego.

Prezesem Fundacji jest Danuta Sobieraj, a wiceprezesami: Grażyna Bar, Jadwiga Borowiec i Anna Bortnik-Biegańska. Członkiem zarządu fundacji jest Joanna Lachowska. W radzie Fundacji zasiadają: Marek Przedwojski, Jarosław Kropski, Ryszard Klisowski i Katarzyna Kotas.

Napisz komentarz »