REKLAMA

Samorząd

Karpiowe dla urzędnika

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: bj

Tłusty karp będzie na wigilijnych stołach większości urzędników. Będzie paczka, karpiowe albo nagroda. Urzędnicy mogą liczyć na godne wsparcie na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Największe wpływ w swoich portfelach odczują pracownicy Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Żarach.

– Ogólna kwota przeznaczona na nagrody to ok. 199 tys. zł. Nagrody otrzymało 129 pracowników, w wysokości 210 zł do 4 tys. 200 zł, co daje średnią kwotę 1 tys. 600 zł -informuje Edyta Nawrot, rzeczniczka żarskiego magistratu. 

Podobną kwotę, czyli ok. 200 tys. zł ze swojej kasy wysupłał powiat. Wystarczyło na przelewy od 750 zł  do 4 tys. zł.

– To nagrody uznaniowe, wypłacone  po dokładnej analizie dyspozycyjności i wykonywania zadań przez pracowników. W sytuacji, gdy np. ktoś kogoś zastępował, brał na siebie zadania innych osób,  został odpowiednio doceniony – tłumaczy Józef Radzion, żarski starosta.

Dodatkowo pomiędzy emerytowanych pracowników zostanie podzielona kwota 10 tys. zł

-Są to środki zgromadzone na koncie funduszu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Podział kwoty zależy od złożonych wniosków. – dodaje Anna Balcewicz, naczelniczka wydziału finansowego.

W obu przypadkach święta będą bogatsze niż w ubiegłych latach.

 Na konta pracowników Urzędu Miasta w Żarach  wpłynęło w 2018 łącznie 181 tys. zł nagród. Tłusty karp będzie na wigilijnych stołach powiatowych urzędników. Ich nagrody wyglądają bogato już przy budżecie sprzed dwóch lat (139 tys. zł), a szczególnie sprzed roku- 20 tys. zł, gdzie najwyższa nagroda wyniosła 300 zł.

W terenie też dali

Personel Urzędu Gminy Żary też narzekać nie może. Pomiędzy 47 osób podzielona zostanie pula 79 tys. zł, co średnio daje 1 tys. 900 zł, ale urzędnicy dostaną nieco więcej czyli 2 tys zł – 3 tys. zł.

W Urzędzie Miejskim w Łęknicy było karpiowe dla 22 osób i paczki dla 20 osób.

– Ponadto z funduszu płac wypłacono nagrody uznaniowe burmistrza w kwocie łącznej 36 tys. zł zł dla 22 osób w przedziale 800 zł do 2 tys.200 zł – informuje Izabela Roszkowska, skarbnik Łeknicy.

 Podobnie w Lipinkach Łużyckich – nagrody z funduszu nagród wypłacone zostały na łączną kwotę 19 tys. zł. Ich wysokość wyniosła od 200 zł do 1 tys. 250 zł, w zależności od stażu pracy i zaangażowania. Z kolei w Trzebielu pula do podziału wyniosła łącznie 30 tys. 800 zł, do pracowników trafiło od  500 zł do 1 tys. 450 zł.

W Tuplicach przyznawanie świadczeń  uzależnione było od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu. -Zostały one przyznane i wypłacone pracownikom oraz emerytom i rencistom w kwocie 21 tys.100 zł. Ich wysokość kształtowała się od 400 zł do 500 zł – wylicza Weronika Olejniczak-Kasprów, sekretarz gminy.

Niemal identyczną kasę na ten cel wygospodarowali w Brodach- 21 tys. 625 zł. Nagrody sięgały od 260zł do 650zł.

Mniej wysupłał burmistrz Jasienia. Pomiędzy 76 osób (w tym 21 emerytów) podzielona została kwota 11 tys. 789 zł. Wysokość świątecznej pomocy była uzależniona od dochodów i wyniosła od 114 zł do 190 zł.

Dwa wyjątki

Życzenia i przystrojona w urzędzie choinka musiała wystarczyć urzędnikom w Przewozie i Lubsku. Tam nie zostaną wypłacone nagrody ani świadczenia na święta.

 

Za tydzień – sprawdź, czy tłuste karpiowe trafiło do urzędników powiatu żagańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »