REKLAMA

Gospodarka

Zeszli z budowy

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: bj

Ekipa budowlańców zniknęła z placu budowy pasażu handlowego przy ul. Katowickiej w Żarach. Wróci po nowym roku.

 – Fachowcy z firmy Sebda uporali się z ostatnimi pracami przy dachu szybciej, niż przewidywał to terminarz. Dlatego musimy poczekać na dostawę stolarki okiennej – informuje Ryszard Iwanus, kierownik budowy, projektant i przedstawiciel inwestora.

Wkrótce wrócą

Pracownicy, którzy zostali przesunięci na inną budowę, do Żar wrócą w styczniu.

– Ich zadaniem będzie wykończenie budynku do stanu zamkniętego, z położeniem instalacji, tynków i posadzek – dodaje R. Iwanus.

Przypomnijmy. Prace ziemne i przygotowawcze trwały na działce pomiędzy sklepem Netto a Lidlem od lipca.

Inwestor ma pozwolenie na budowę pawilonu, w którym znajdzie się pięć sklepów. Każdy z osobnym wejściem, z parkingu, podobnie jak w Stop Shop przy ul. Przeładunkowej.

W nowym centrum ma znaleźć się Rossmann, Pepco, sklep mięsny, salon RTV i AGD oraz Dealz, który sprzedaje m.in. odzież, zabawki i drobny sprzęt AGD. Budynek ma stanąć u zbiegu ul. Katowickiej i Męczenników Oświęcimskich.

Najmniejszy ma być mięsny – 54 mkw. Reszta sklepów – od 280 mkw. do prawie 470 mkw. Łącznie powierzchnia sprzedaży to 1 tys. 900 mkw.

 – Otwarcie zaplanowane jest w czerwcu przyszłego roku – mówi R. Iwanus.

Inwestorem formalnie jest spółka ze Świebodzina. Nieoficjalnie wiadomo, że nieruchomość należy do właściciela firmy mięsnej ze Zbąszynka, gdzie otworzył on już podobne centrum handlowe.

Napisz komentarz »