REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Hosso będzie większe

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: bj

W nowy budynek zainwestuje właściciel centrum handlowego Hosso, które powstaje u zbiegu ul. Broni Pancernej, Artylerzystów i Lotników w Żarach.

– Budowa w Żarach została podzielona na dwa etapy. Otwarcie pierwszej części galerii zaplanowano na wiosnę 2020 roku – informuje Marcela Drozdalska z Galerie Hosso.

Druga cześć galerii zostanie dobudowana do budynku dawnej farbiarni Dekory, w miejsce parkingu byłej Dekory.

W budynku będzie 8 pomieszczeń handlowych i usługowych, o powierzchni od 82 mkw. do 850 mkw. W obu budynkach do lokali wejścia będą z zewnątrz. Szerokość elewacji od strony ul. Broni Pancernej wyniesie 42 m, a od strony Artylerzystów – 80 m.

Otwarcia po kolei

W pierwszej części galerii zakupy zrobimy w maju 2020 r. W tym czasie trwać będzie budowa drugiej części. Łączna powierzchnia centrum wyniesie 6 tys. 500 mkw. Wzdłuż budynku stanie parking na ok. 120 aut.

Na razie wiadomo na pewno, że znajdzie się tu sklep Action (sprzedaż końcówek serii, wyprzedaże po promocjach). Resztę powierzchni inwestor uzgadnia z najemcami.

Przypomnijmy. W październiku budynek od gdyńskiej firmy Graal kupiła szczecińska spółka Platinium H3 (związana z Hosso), która zajmuje się wynajmem powierzchni. Ta w Żarach jest właścicielem lokalu przy ul. Chrobrego 17, gdzie mieści się sklep KS Sport. Firma ma też m.in. galerię w Świebodzinie, Gubinie, gdzie mieści się Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour, Quiosque, Big Star, Vistula, 50 Style, Pepco.

Napisz komentarz »