REKLAMA

Kultura, Oświata

Koncert dla Wojtusia

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: tr

Charytatywny koncert dla 3-letniego Wojtusia Wolskiego odbył się w piątek, 6 grudnia, w Lubskim Domu Kultury.

Wojtuś ma 3 lata i zmaga się z nowotworem wątroby. Na jego leczenie potrzebne są pieniądze.

Koncert zorganizowali: Lubski Dom Kultury, Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubsku. Scenę i widownię wypełniło kilkuset mieszkańców miasta, którzy z dobrego serca chcieli pomóc trzylatkowi i jego rodzicom.

Na scenie, w klimacie koncertu mikołajkowego, zaprezentowały się dzieci z lubskich szkół i przedszkoli. Zaśpiewała też młodzież ze studia piosenki „Konsonans”. W holu i w kawiarni, własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe, słodkości, bigos czy kawę oferowali ludzie dobrego serca, motocykliści, a wszystkie zebrane datki trafiły do bohatera koncertu i jego rodziny.

– Jestem pod wielkim wrażeniem. Zgłosiła się do mnie Beata Mytyś z WTZ i zaproponowała organizację koncertu, ale nie spodziewałam się, że to będzie taka skala. Wojtuś jest już po operacji i zaczyna chemioterapię. Na wyjazdy i leczenie potrzebne są pieniądze. Jestem bardzo wdzięczna organizatorom i wszystkim, którzy odpowiedzieli na ich apel – opowiada wzruszona mama Wojtusia, Katarzyna Wolska.

Napisz komentarz »