REKLAMA

Sport

Antoś u Radwańskiej

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: hakma

Antoni Madej, zawodnik Klubu Tenisowego Żary brał udział w tym roku w prestiżowym Cyklu Turniejów o Puchar Agnieszki Radwańskiej.

 Młody zawodnik wystąpił w 10 turniejach, z których 7 wygrał, 1 raz był drugi, raz trzeci i raz odpadł w ćwierćfinale. Tak znakomita postawa dała mu zwycięstwo w całym cyklu, w kategorii czerwonej (do lat 8). W sobotę, na kortach warszawskiej Mery odebrał nagrodę z rąk jednej z najlepszych tenisistek świata ostatnich lat – Agnieszki Radwańskiej.

Po ceremonii zagrał w ostatnim turniej cyklu, który wygrał i potwierdził, że w tym roku był bezapelacyjnie najlepszy. Młody żaranin postanowił także spróbować swoich sił w kategorii pomarańczowej (do lat 9). Tutaj również spisał się doskonale, gdyż dotarł do finału, w którym dopiero w tie breaku uległ minimalnie zwycięzcy całego cyklu.

-Wielkie, wielkie brawa dla tak wiele już potrafiącego zawodnika, dla rodziców za poświęcony czas i zaangażowanie oraz dla dziadka Andrzeja za zarażenie pasją. Dla mnie to niesamowita sprawa jak młody, żarski i tenisista wygrywa prestiżowy cykl i odbiera nagrodę z rąk takiej legendy jak Agnieszka Radwańska. Antoś mimo swojego wieku potrafi już bardzo wiele, jest pracowitym i inteligentnym zawodnikiem. W grupie, której trenuje ma również fajnych i zdolnych kolegów, co dobrze wróży im wszystkim. Gdy Antoś grał w Warszawie reszta grupy też zaprezentowała się świetnie w Barbórkowo- Mikołajkowym Turnieju w Zielonej Górze, gdzie II miejsce zajął Bruno Kossowski, a Sebastian Matuszczyk VI w kategorii Czerwonej. Kuba Przychodzeń i Szymon Opala też walczyli dzielnie i dotarli do ćwierćfinału- podsumował Piotr Gorczyca, trener KT.

Napisz komentarz »