REKLAMA

Sport

Puchar nie dla Promyczków

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: hakma

W sobotę, 7 grudnia, w Hali Powiatowego Centrum Sportu w Żarach rozegrano turniej finałowy Pucharu Polski w futsalu kobiet.

 Do turnieju przystąpiło 9 zespołów: KS Promień Żary I i II, TKKF Stilon Gorzów I i II, UKS Czarni Żagań I i II, Budowlani Lubsko, MKS Odra Bytom Odrzański oraz MUKS 11 Zielona Góra.

Zawody te były swego rodzaju wydarzeniem w sportowym świecie naszego miasta, a ich główny organizator podkreślał przed turniejem jego rangę.

– To trzeci w kolei Puchar Polski w futsalu kobiet i cieszę się, że zgłosiło się aż 9 zespołów- powiedział Radosław Pogorzelec, wiceprezes LZPN do spraw futsalu. ? Piłka nożna kobiet staje się coraz bardziej popularna i uprawia ją już sporo pięknych pań.

W meczu o trzecie miejsce UKS Czarni Żagań I pokonały po dramatycznym meczu, dopiero w rzutach karnych MUKS II Zielona Góra.

– To dla nas piękny dzień. Zespół gra od niedawna, bo powstał pół roku temu. Jeszcze się musimy sporo nauczyć. Ale widzę duże postępy i to napawa optymizmem-poinformował Wojciech Martyniak, trener Czarnych Żagań.

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna TKKF Stilonu Gorzów, która po bardzo zaciętym finale pokonała Promień Żary I, a bramkę na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu strzeliła Patrycja Fortuna. Dodatkowym smaczkiem była gra Katarzyny Nowickiej, z Promienia Żary, która wcześniej była zawodniczką Stilonu Gorzów.

?Myślę, że turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a jeśli chodzi o grę to uważam, że osiągnęliśmy dobre-2. miejsce. Całe rozgrywki były bardzo emocjonujące i miło, że popularyzacja piłki nożnej kobiet wzrasta w rejonie. Cieszy mnie to bardzo, bo widzę ile jest utalentowanych dziewczyn, które świetnie sobie dają radę na boisku. Przecież piłka nożna nie jest tylko dla mężczyzn-podsumowała najlepsza zawodniczka Promienia, Katarzyna Nowicka.

Zwycięzca całego turnieju oprócz zdobycia Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim będzie reprezentował nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim.

Najlepszą zawodniczką turnieju została

Malwina Mazur(TKKF Stilon Gorzów I), która strzeliła także najwięcej bramek, a najlepszą bramkarką turnieju wybrano Wiktorię Jurkiewicz z KS Promień Żary I.

Wyniki:
Półfinały:

Promień Żary I-MUKS 11 Zielona Góra, 1-0

TKKF Stilon Gorzów I-UKS Czarni Żagań I, 2-1

Mecz o 3 Miejsce:

MUKS 11 Zielona Góra-UKS Czarni Żagań I, 0-0 (po karnych wygrana drużyny UKS Czarnych Żagań)

Finał:

KS Promień Żary- TKKF Stilon Gorzów I, 0-1

Napisz komentarz »