REKLAMA

Sport

Złoty finisz juniorki

Opublikowano 13 grudnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Pochodząca z Żagania Paulina Lechowicz poprawiła rekord Polski, zdobywając złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc, w Mistrzostwach Europy, na Litwie.

Start w Kownie był dla niej ostatnim w wieku juniorki. Paulina podniosła sztangę o wadze 105 kg, poprawiając swój dotychczasowy najlepszy wynik i zarazem rekord kraju o 7,5 kg. Znacznie gorzej poszło jej w trójboju siłowym (152,5 kg w przysiadzie ze sztangą i 175 kg – martwym ciągu). Te rezultaty dały jej łącznie 432,5 kg i piątą lokatę. 

– Chciałabym podziękować przede wszystkim najlepszemu trenerowi, Mateuszowi Pawlikowskiemu, z którym współpracuje od ponad roku i dzięki któremu zdobyłam kolejny złoty medal i poprawiłam swoje rekordy życiowe. To był mój ostatni start w rywalizacji juniorskiej. Kończę ten etap kariery startem, z którego jestem mega zadowolona – mówi Paulina. – Teraz trójbój odejdzie nieco na bok, kolejny mój cel to Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi w Czechach.

Z córki dumny jest jej  ojciec, Edmund Lechowicz, wielokrotny mistrz Polski i Europy w wyciskaniu sztangi leżąc oraz rekordzista Guinnessa, który obecnie trener żagańskiego klubu UKS Nike.  – Paulina kroczy od sukcesu do sukcesu. Cieszę się, że pokochała sporty siłowe i pnie się coraz wyżej w górę, w ślady taty – mówi pan Edmund.

Napisz komentarz »